اخبار مرتبط

هیوا رحیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان کمک در 16 مرکز نیکوکاری فعال استان جمع آوری و با تشخیص هیات عامل فعال مراکز، بین نیازمندان همان محل توزیع ‌شد.
وی با بیان اینکه بیشترین کمک های خیرین در این مراکز در سال جاری بصورت کالا و خدمات بوده است، گفت: میزان کمک های جمع آوری شده مراکز نیکوکاری استان در سه ماهه نخست سال گذشته سه میلیارد و 200 میلیون ریال بود که امسال چهابر برابر رشد داشته است.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان افزود: امسال تعهد ما در مراکز نیکوکاری جمع آوری 30 میلیارد ریال کمک مردمی برای نیازمندان است که با توجه به پیشتازی مردم استان در کارهای خیرو عام المنفعه این مهم تحقق می یابد.
وی در ادامه با بیان اینکه فعالیت مراکز نیکوکاری با مدیریت مردم و خیرین وبا محوریت مساجد و زیر نظر این نهاد انجام می شود، اظهار داشت: این مراکز در راستای تقویت و توسعه شبکه های مردمی، تعامل با موسسات عام المنفعه در راستای فقرزدایی و استفاده بهینه از ظرفیت های و پتانسیل های خیرین ایجاد شده است.
رحیمی اضافه کرد: بیشترین خدمات ارائه شده در این مراکزدر زمینه کمک به معیشت،درمان،تامین جهیزیه،تسهیلات کارگشایی و کمک هزینه تحصیلی نیازمندان است.
مراکز نیکوکاری با تشکیلات و ساختار مردمی از سال 92 با محوریت مساجد و با هدف افزایش بُعد مردمی فعالیت‌های حمایتی کمیته امداد آغاز به کار کردند و اکنون 16 مرکز نیکوکاری در استان کردستان مشغول به فعالیت است.
7348/ 3020
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.