اخبار مرتبط

جبار احمدپور شامگاه دوشنبه در حاشیه نخستین همایش کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کردستان در شهر بانه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع 138 هزار خانوار جامعه هدف 54 هزار خانوار زیر پوشش این صندوق قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه صندوق بیمه اجتماعی محدودیتی برای پذیرش تعداد متقاضیان ندارد، افزود: در سه ماهه اول امسال یک هزار نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر شدند البته حداقل ابلاغی برای عضویت در صندوق 10 هزار نفر است.
احمدپور تاکید کرد: عدم محدودیت یارانه بیمه صندوق یکی از ویژگی های مهم این صندوق است که به ازای پرداخت حق بیمه توسط هر بیمه شده 2 برابر یارانه بیمه ای به افراد تعلق می گیرد و حق بیمه هم 15 درصد است که 10 درصد آن توسط دولت حمایت می شود.
وی یادآور شد: وظیفه کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان بیمه کردن افراد ساکن در روستاها، افراد ساکن در شهرهای کمتر از 20 هزار نفر جمعیت و چند بخش صنفی شاغلان در حوزه فرش، صنایع دستی و گردشگری، زنبورداران، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری و مهندسین عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی است.
رئیس صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر کردستان گفت: مجموعه این افراد که به خدمات تامین اجتماعی دسترسی ندارند و مشمول قانون کار نمی شود جزء جامعه هدف این صندوق هستند.
احمدپور اضافه کرد: در استان کردستان 89 کارگزاری فعال وجود دارد که تعدادی از این کارگزاران دهیارانی هستند که در روستاها فعالیت می کنند و تعدادی هم شرکت های تعاونی تولیدی و شرکت های تولیدی روستایی هستند.
وی اظهار داشت: تعدادی از کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بر اساس بخشنامه اصلاح ساماندهی کارگزاران موسسات مستقل کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی هستند.
احمدپور با بیان اینکه خدماتی که توسط کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی ارائه می شود مانند خدمات تامین اجتماعی است، یادآور شد: خدمات بازنشستگی، از کار افتادگی کلی و مستمری بازماندگان در کنار امکان انتقال سابقه بیمه بین صندوق بیمه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی از مزیت های عضویت در این صندوق است.
به گزارش ایرنا، دولت این امکان را برای مردم فراهم کرده که با توجه به توان مالی افراد درهشت سطح انتخابی حق بیمه را در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر انجام دهند که میزان پرداختی در سطح اول (حداقل) برای یکسال 2 میلیون 400 هزار ریال و سطح هشتم (حداکثر) برای یک سال 5 میلیون و 400 هزار ریال است.
بر اساس اصلاح ساختار کارگزاری ها خدمات بیمه ای روستائیان که قبلا توسط 132 کارگزاری انجام می شد به 89 موسسه کارگزاری ثبت شده در 10 شهرستان در استان کردستان واگذار شده است.
صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 84 تاسیس شد، این صندوق هم اکنون دارای 12 هزار باجه روستایی در کشور بود و تاکنون 38 هزار پرونده بیمه تشکیل داده است.
شهرستان بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج واقع شده است.
7469/3020
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.