اخبار مرتبط

امید شیخ احمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اجرای طرح ملی استعدادیابی ژیمناستیک از سال 92 در پایه دوم ابتدایی مدارس کشور آغاز شد، اظهار داشت: این طرح در کردستان تاکنون فقط در مدارس آموزش و پرورش ناحیه 2 شهرستان سنندج اجرا شده است.
وی از اجرای این طرح در 85 درصد مدارس آموزش و پرورش ناحیه 2 سنندج خبر داد و افزود: امیدواریم از طریق این برنامه، استعدادیابی های خوبی در میان پسران و دختران صورت گیرد تا در آینده شاهد حضور پررنگ ورزشکاران در سالن های ژیمناستیک باشیم.
عضو انجمن آموزشگاه های ژیمناستیک کشور با بیان اینکه مسابقات و اردوی تیم ملی جوانان در سال 97 در استان برگزار می شود، تاکید کرد: ارتقای سطح دانش مربیان و داوران در بخش مردان و زنان از جمله برنامه های سال گذشته هیات بود.
شیخ احمدی با اشاره به اینکه آموزش ژیمناستیک در سطح استان تدوین و ساماندهی شده است، یادآور شد: با اجرای این برنامه، مربیان نمی توانند سلیقه ای به ورزشکاران آموزش دهند.
وی از بی توجهی به ژیمناستیک بانوان کردستان در سال های گذشته خبر داد و افزود: اکنون بانوان جایگاه خاصی در این رشته ورزشی دارند ضمن آنکه امسال برگزاری مسابقات لیگ استانی بانوان برنامه ریزی شده است.
رئیس هیات ژیمناستیک کردستان گفت: مشکلاتی در بحث سخت افزاری داریم که مدیرکل ورزش و جوانان قول داده با حمایت مالی و اختصاص اعتبار آن را رفع کند.
شیخ احمدی بودجه هیات ژیمناستیک استان را ناچیز دانست و افزود: فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان استان کمک هایی کرده اند اما کافی نیست.
به گزارش ایرنا، در حال حاضر در چهار شهر سنندج، سقز، بانه و کامیاران خانه ژیمناستیک وجود دارد و حدود پنج هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده کردستانی در رشته ژیمناستیک فعالیت دارند.
7355/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.