اخبار مرتبط

رئیس سازمان برنامه و بودجه کردستان گفت: سامانه انتقال آب سه شهر کامیاران، مریوان و بانه امسال وارد فاز اجرایی می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهرام نصراللهی زاده در جلسه شورای حفاظت از آب استان با بیان اینکه به رغم بارندگی های امسال کماکان در وضعیت مطلوبی به سر نمی‌بریم، گفت: بواسطه مصرف ۹۲درصدی آب کشور در حوزه کشاورزی می طلبد با فرهنگ سازی و الگوی مصرف از استفاده بی رویه آن ممانعت کنیم.

وی اظهار داشت: فزونی قنات ها در سنندح و بیجار و ورود آنها به فاضلاب چالشی است که بایستی جهت احیای آن مورد واکاوی و بررسی قرار گیرد.

نصرالهی زاده مشکل آبرسانی و سامانه انتقال آب در ۶ شهر استان را مورد توجه قرار داد و افزود: مشکل انتقال سامانه آب در بانه بواسطه تعیین ردیف قانونی بودجه برطرف شده است.

وی عنوان کرد: ۷ کیلومتر از سامانه انتقال آب سد گاران به مریوان هم باقی مانده که وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه جهت تامین اعتبار آن مکلف شده اند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کردستان با بیان اینکه سامانه انتقال آب از سد گاوشان به کامیاران فاقد ردیف است، افزود: طبق برآوردها اعتبار این مهم ۲۸ میلیارد تومان است که بناست از محل اعتبارات استانی و ملی ظرف ۲ سال نسبت به تامین آن مبادرت شود.

نصرالهی زاده خاطرنشان کرد: مشکل سامانه انتقال آب شهرستان های قروه، دهگلان و بیجار نیز به واسطه عدم مجوز مالی صورت نگرفته است، که جهت تامین آن در پی راه حل های اساسی هستیم.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.