اخبار مرتبط

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت محیط زیست کردستان گفت: این زنبوردار متخلف که اقدام به کشتن 40 قطعه پرنده زنبور خوار کرده بود، دستگیر شد.
حیدر ویسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: این شیوه برخورد با پرندگان مهاجم در میان زنبور داران مسبوق به سابقه است و این افراد به جای استفاده از شیوه هایی که منجر به مرگ پرنده نمی شود، از سم استفاده می کنند.
وی یادآور شد: هر چند این پرنده در معرض خطر انقراض قرار ندارد اما این شیوه زنبورداران که به یکباره موجب مرگ تعداد زیادی از این نوع پرنده می شود، می تواند به جمعیت آنها در دراز مدت آسیب جدی وارد کند.
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت محیط زیست کردستان گفت: زنبورداران می توانند با استفاده از پارچه های قرمز رنگ در اطراف کندوها، یا بهره گیری از توپ های پر از گازی که در بالای کندوها منفجر می شود، زنبورخوارها را از کندوها دور کنند.
وی اظهار داشت: وجود پرنده های شکاری هم در نزدیکی کندوها می تواند موجب دوری زنبورخوارها شود.
ویسی با اشاره به اهمیت زنبورخوارها در طبیعت تاکید کرد: زنبورداران نباید فراموش کنند که این پرنده جمعیت زنبورهایی که به کندوها حمله می کنند و از زنبورهای عسل تغذیه می کنند را هم کنترل می کند.
وی یادآور شد: زنبورخوارها علاوه بر این به خوردن حشرات دیگر هم می پردازند و برای گیاهان و کشاورزی منطقه هم مفید هستند.
زنبوردار متخلف که اقدام به از بین بردن 40 زنبوردار در اراضی شهابیه قروه کرده بود توسط محیط بانان این شهرستان دستگیر شد و پرونده تخلف محیط زیستی او برای بررسی و صدور حکم به مراجع قضایی ارجاع شده است.
پرنده زنبور خوار از راسته سبزه قباییان است، سبزقباسانان نام یکی از راسته‌های پرندگان است که شامل پرندگانی همچون سبزقبا‌ها، زنبورخواران و ماهی‌خورک‌ها می شود.
6108/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.