• کدخبر: 922766
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سقز، اولین جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان سقز با حضور رئیس سازمان و مدیریت برنامه ریزی استان کردستان، فرماندار ویژه، شهردار سقز، معاونان، مدیران کل صنعت، تجارت و معدن و آبفای، معاون مدیر کل جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان سقز برگزار شد.

مهندس ورمقانی فرماندار ویژه در ابتدای این مراسم با بیان اینکه اولین جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان سقز حول دو محور اختصاص بودجه و اعتبارات دولتی به پروژه ها در شهرستان و ایجاد طرح های توسعه ای در راستای اشتغالزایی می باشد، اظهار امیدواری نمود، بتوان با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیران کل دستگاه های مختلف در سطح استان، قدم های اساسی به سوی توسعه و پیشرفت شهرستان برداشت.

سپس دکتر چیا صالحی بابامیری شهردار سقز پروژه های شهرداری سقز را در سه عنوان پروژه های به "اتمام رسیده، نیمه تمام و جدید" تشریح نمود و گفت: اختصاص بودجه و اعتبارات دولتی جهت تسویه بدهی برخی پروژه های به اتمام رسیده و همچنین در نظر گرفتن اعتباراتی برای تکمیل نمودن پروژه های نیمه تکمیل و جدید شهرداری ضروری است که انتظار می رود، مسئولان استانی و ملی مساعدت لازم را در این راستا داشته باشند و شهرداری سقز را برای خدمات دهی شایسته و مناسب تر به شهروندان گرامی یاری نمایند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان نیز در این جلسه گفت: توسعه هر شهری در دست مدیران خود آن شهراست و باید اهتمام جدی برای تحقق این مسئله مد نظر قرار داد.

دکتر بهرام نصراللهی زاده افزود: توسعه به صورت نقطه ای و مکانی انجام می شود و باید استعداد و پتانسیل ها هر نقطه شناسایی شود. ظرفیت های هر مکان متفاوت و راه حل های متفاوت میطلبد که انتظار است، با همفکری تمامی نهادها بتوان روند توسعه را شتاب بخشید

وی افزود: سلیقه و تغییر مدیران نباید مبنای توسعه شهرستان ها قرار گیرد. در این راستا گروه مطالعاتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مطالعات خود را در راستای توسعه استان شروع نموده است.

نصراللهی زاده داشتن روحیه همفکری، تعامل و همکاری بین دستگاه ها برای پیشبرد کارها مهم خواند و افزود: امید است، مدیران در این عرصه قدم بر دارند و تلاش بیشتری کنند.

وی با اشاره به عمر بیش از ۱۷ سال برخی از پروژه ها، گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی بانک اطلاعاتی برای جمع آوری طرح های استان تشکیل داده که ۹۰ درصد آن انجام شده و در این راستا ضرورت دارد، که تعریف پروژه های جدید بر مبنای اولویت بندی و تایید کمیته برنامه ریزی شهرستان انجام شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با بیان اینکه باید تمام‌ انرژی خود را برای خدمت برای مردم بکاربست، یادآور شد: تعریف چند پروژه و بهره برداری از آن، بهتر از زخمی نمودن طرح های متفاوت و به نتیجه نرساندان آن است.

نصراللهی زاده توجه جدی و تامین زیرساخت ها در حوزه های مختلف را اساسی دانست و افزود: حمایت از واحدهای اشتغال زا، عمرانی، تولیدی؛ کشاورزی و... یک امر اساسی برای قدم برداشتن به سوی توسعه است.

وی بهره برداری از برخی پروژه های شهرستان از جمله: معدن طلا، هتل ورزش، برخی پروژه های شهرداری، بزرگراه سقز- بانه، سقز- مریوان و... را مهم برشمرد و اظهار داشت که تمام تلاش خود را برای کمک جهت اتمام آنها به کار خواهیم بست.

 

46

انتهای پیام
  • کدخبر: 922766
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.