اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، حشمت الله صیدی روز سه شنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرداری اظهار داشت: مدیران شهرداری باید نگاه ویژه ای به بحث پدافند غیرعامل داشته و در راستای اهداف برون سازمانی و درون سازمانی آن تلاش کنند.
وی با بیان اینکه تمام پروژه های عمران شهری در راستای ایجاد رضایت و رفاه حال شهروندان اجرا می شود، افزود: در صورتی که این پروژه ها استحکام و ایمنی لازم را نداشته باشند در زمان بروز حوادث مانع از تسریع در امداد رسانی می شود.
شهردار سنندج تاکید کرد: بناهای اداری و مسکونی در شهر سنندج از استحکام و ایمنی لازم برخوردار نیستند و در حوادث طبیعی و غیر مترقبه؛ خسارت های فراوانی متحمل می شوند.
وی یادآور شد: شهرداری به عنوان یکی از دستگاه های خدماتی و امدادی نقش بسزایی در امدادرسانی در زمان بحران و حوادث دارد بنابراین باید در تمام زمینه ها و بخش ها آمادگی لازم را داشته باشد.
صیدی گفت: یکی از مواردی که مدیران شهرداری از هم اکنون در راستای پیشگیری از آن باید برنامه ریزی کنند آتش سوزی در پارک های جنگلی آبیدر، توس نوذر کشاورز و پارک جنگلی نیشتمان است.
شهردار سنندج اضافه کرد: احتمال آتش سوزی در فصل گرما در پارک های جنگلی بواسطه پوشش گیاهی وجود دارد که از هم اکنون باید تمهیدات لازم در راستای پیشگیری از حریق در این اماکن صورت گیرد.
وی ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی دقیق در جهت رعایت دستورالعمل های پدافند غیرعامل با هدف رفع مشکل تاسیسات و زیرساخت های شهری و تعیین محل اسکان اضطراری در زمان بروز حوادث؛ اقدام لازم انجام شود.
شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود 500 هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می شود.
7348/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.