اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، بر اساس باورهای اسلامی مبعث روزی است که حضرت محمد مصطفی (ص) به پیامبری برگزیده شدند و بر این اساس مسلمانان معتقدند که وی در غار حرا از سوی خداوند متعال و توسط جبرئیل امین مامور شد تا خدا پرستی را در میان مردم رواج داده و پیام وحی را به گوش مردم برساند.
بر همین اساس سالروز بعثت پیامبر نور و رحمت روزی بسیار بزرگ در تاریخ بشریت به شمار می رود و این روز جایگاه ویژه ای در فرهنگ ما مسلمانان دارد و مردم مسلمان جهان هرساله این روز بزرگ را جشن می گیرند.
در این روز جای جای ایران اسلامی نیز همگام با سایر کشورهای مسلمان جهان غرق در جشن و شعف و شور می شود و در این میان مردم متدین اس رسوم خاصی این عید بزرگ را جشن می گیرند.
**استان کردستان در سالروز بعثت پیامبر غرق در جشن و سرور است
جای جای استان کردستان نیز با آداب و بیست و هفتمین روز از ماه مبارک رجب که مصادف با سالروز بعثت پیامبر مهربانی ها است غرق در جشن، سرور و شادی شده است.
مردم استان کردستان از روز گذشته با برگزاری مراسم های مختلف از جمله قرائت معراج نامه و مولود نامه، دف نوازی، برگزاری محافل انس با قرآن در منازل، مساجد، تکایا و بقاع متبرکه، سالروز مبعث پیامبر گرامی اسلامی را گرامی داشته اند.
برنامه ها و مراسم های سالروز بعث پیامبر نور و رحمت در استان کردستان تا شامگاه امروز شنبه ادامه دارد و علاوه بر این برنامه ها خانواده های بسیاری هستند که بسیاری از جشن های خود از جمله پیوند زوج های جوان را در این روز برگزار می کنند.
شهرهای مختلف این استان از چند روز قبل از فرا رسیدن عید مبعث حال و هوای دیگری به خود گرفته است و نوای روح نواز دف از هرکوی و برزن به گوش می رسد و بسیاری از مردم در منازل خود مراسم های مولودی خوانی و دف نوازی برپا می کنند.
برپایی ایستگاه های صلواتی، پخش شربت و شیرینی، چراغانی کردن خیابان ها و میادین سطح شهر، برافراشته کردن پرچم های رنگی مزین شده با نام مبارک حضرت محمد(ص)، اطعام فقرا و نیازمندان از دیگر برنامه هایی است که در سالروز بعثت پیامبر(ص) در نقاط مختلف استان کردستان برگزار می شود.
مبعث حضرت رسول (ص) یکی از مهمترین اعیاد مسلمانان جهان است و تمامی مسلمانان اقصی نقاط جهان به شیوه خاص خود این مناسبت را گرامی می دارند.
7348/6108
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.