اخبار مرتبط

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: برای دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی و برای رشد و توسعه یافتگی کردستان، تولید باید محور اصلی اقدامات باشد.

به گزارش ایلنا، محمد دره وزمی در جلسه شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های واحدهای تولیدی صادرات‌گرا، گفت: اقتصاد در کشور و استان کردستان دارای مولفه‌های است که برای توسعه اقتصادی باید این مولفه بر بستر رشد قرار داده شوند.

وی عنوان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان به‌عنوان  نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت دارای یک سری اختیارات است که باید این اختیارات بنحو احسن اجرایی شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: برای دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال همه جانبه باید از بخشی نگری پرهیز شود و تمامی دستگاه‌های اجرایی همراه و همدل در رفع موانع و مشکلات پیش روی بخش تولید همت گمارند.

دره وزمی با اشاره به شعار سال خاطر نشان ساخت: هیچ اقتصادی توسعه پیدا نکرده و نمی‌کند، مگر اینکه "تولید آنان" رشد کرده باشد لذا برای رشد استان راهی جز محور قرار دادن تولید نداریم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان یادآور شد: اگر تولید رشد کند، اشتغال افزایش پیدا خواهد کرد، ثروت روند صعودی به خود خواهد دید و بزه‌های اجتماعی نزولی خواهد شد و در نهایت همه با خیالی آسوده نقش خود را در جامعه به درستی ایفا خواهند کرد.

دره‌وزمی گفت: با گفتمان مشترک شکل گرفته در استان همه به این نتیجه رسیده اند که در کردستان تولید باید محور اصلی توسعه اقتصادی باشد.

وی عنوان کرد: با این اوضاع و احوال، برای حمایت از تولید نباید فقط به وظایف روزمره اکتفا کرده لذا باید برای بهتر شدن وضعیت موجود به‌صورت شبانه‌روزی در تلاش و تکاپو باشیم تا هرچه سریعتر به وضعیت ایده آل برسیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: امسال سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی استان، بهتر و پرقدرت تر از سال‌های گذشته در راستای حمایت از تولید گام بر می دارد اما وحدهای تولیدی استان هم در جهت ماندگاری در عرصه تولید و رقابت باید بازار هدف خود را از بازار استان به بازارهای بین المللی گسترش دهند.

دره وزمی لزوم باز طراحی بازارهای هدف تولیدکنندگان را الزامی دانست و افزود: باید اهل فن با تولید محصولات صادرات محور در چرخه تولید فرا ملی قرار بگیرند تا عایدات آن به خود و جامعه برگردد.

وی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های استان تصریح کرد: ما باید از تمامی شرایط و موقعیت های استان در جهت خلق ثروت بهره مند شویم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان به حقوق مصرف‌کنندگان هم گریزی زد و یادآور شد: برای مصرف و خرید کالاهای ایرانی در داخل کشور، تولیدکنندگان باید با تولید کالاهای باکیفیت که قابلیت رقابت از لحاظ قیمت را هم داشته باشند گام بردارند تا مصرف کنندگان داخلی با رغبت بیشتری نسبت به خرید کالاهای داخلی اقدام کنند.

دره وزمی با شاره به رشد 30 درصدی صادرات در سال 96 نسبت به سال قبل تر از آن، گفت: استان کردستان ظرفیت و توانایی صادرات محصولات و خدمات بهتر و باکیفیت تری را در برای ارز آوری بیشتر دارد لذا توجه به استانداردهای جهانی در راستای تولید صادرات محور باکیفیت باید در دستور کار تولید کنندگان باشد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.