اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، معصومه ابتکار روز پنجشنبه در شورای اداری استان کردستان اظهار کرد: بحث اقتصاد مقاومتی به عنوان یک نیاز عمومی کشور و تلاش همه دستگاه ها و ارگان ها برای تحقق آن، اهمیت محیط زیست و نقش بنیان خانواده ها در تحقق این اهداف از دیگر مسایل مهم در دولت دوازهم است که بخشی از آنها از دولت یازدهم تاکنون استمرار دارد.
وی با بیان اینکه استمرار این اهداف در دولت دوازدهم با رویکردی قوی تر و با توجه به آسیب ها تداوم خواهد داشت، افزود: مساله زنان و خانواده یک مساله فرا بخشی است و تمامی دستگاه ها و نهادهای کشور باید با شناسایی شکاف های موجود، برنامه های راهبردی مقابله با گسترش این شکاف ها و نابرابری ها را داشته باشند.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تاکید کرد: مساله زنان و خانواده هم در قانون اساسی کشورمان و هم در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته و آیین نامه ها و بخش نامه ها باید در راستای حمایت از بنیان خانواده باشد.

**خشونت های خانوادگی شالوده و روح خانواده را تهدید می کند
ابتکار با اشاره به توصیه های مهم مقام معظم رهبری در خصوص مسایل خانواده گفت: خشونت های خانوادگی شالوده و روح خانواده را تهدید می کند بنابراین بخشی از قوانین کشور در این زمینه قابلیت اصلاح دارد.
وی یادآور شد: خشونت های خانوادگی می تواند به همه اعضای خانواده بویژه کودکان آسیب های زیادی وارد کند در حالیکه کودکان تحمل این آسیب ها را ندارند.
ابتکار اضافه کرد: زنان و مردان همچنان که در محیط روستایی و در مزرعه با هم کار می کنند می توانند در محیط اداری و شهری هم بدون تبعیض و در فضایی یکسان کنار هم فعالیت اقتصادی و اجتماعی داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه طبق قوانین باید برابری جنسی وجود داشته باشد و سهم زنان از بهرمندی از فرصت های برابر تحقق پیدا کند، گفت: اگر در بخش از جامعه مشکلاتی از جمله ترک تحصیل دختران وجود دارد، برای مقابله با این آسیب ها باید برنامه ریزی های لازم انجام شود و زنان مهارت های زندگی را فرا بگیرند.

** برجام حاصل یک مذاکره هوشمندانه، حرفه ای و تخصصی بود
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در بخشی از سخنان خود به موضوع برجام اشاره و تاکید کرد: برجام حاصل یک مذاکره هوشمندانه، حرفه ای و تخصصی ایران با دنیای غرب بود و این مذاکرات کشورمان را از خطرات بند هفت شورای امنیت نجات داد.
ابتکار افزود: در دولت هفتم نیز بحث گفتگوی تمدن ها از سوی کشورمان مطرح شد که در سطح بین المللی بازتاب های گسترده ای مثبتی داشت.
وی اضافه کرد: در بحث داخلی و حتی در بین خانواده ها نیز تعامل و مهارت گفت و گو می تواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد.
به گفته وی، فضای سالم برای گفت و گوی ملی در اعتلای ایران اسلامی و حفظ کیان خانواده ها بسیار مهم است.
به گزارش ایرنا، شرکت در نشست شورای اداری، نشست تخصصی با بانوان و بازدید از طرح های کارآفرنی از جمله برنامه های سفر یک روزه ابتکار به کردستان است.
خبرنگار: عبدالله رحمانی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
3020//9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.