اخبار مرتبط

رسول حاجی اسماعیل روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این متخلف که در سال 89 از روی عکس شناسایی شده بود، اقدام به کشتار یک راس قوچ و یک راس میش آبستن به 2 بره کرده بود، با همکاری نیروی انتظامی دستگیر شد.
به گفته وی تصاویری از این متخلف توسط دوستداران محیط زیست هنگام سلاخی این وحوش تحویل محیط زیست داده شده بود.
وی اضافه کرد: پرونده تخلف برای این شکارچی در سال 89 تشکیل شد، اما به علت اعتراض وی به رای صادره، پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع و پس از بررسی های کارشناسان قضایی برای تجدید نظر ارسال شد.
وی اظهار کرد: در دادگاه تجدید نظر نیز این شکارچی متخلف با اثبات جرم، به جزای نقدی و 18 ماه حبس محکوم شد و با همکاری پاسگاه انتظامی سُنته دستگیر و روانه زندان شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سقز گفت: منطقه حفاظت شده عبدالرزاق سقز بیش از 40 هزار هکتار مساحت دارد و در آن انواع حیوانات از جمله قوچ و میش و انواع پرندگان بومی و مهاجر زیست می کند.
**زندگی قوچ و میش به صورت اجتماعی بوده و روزگرد است، معمولاً میش ها، بره ها و نرهای جوان با هم و جدا از گله قوچ های مسن مشاهده می شوند.
حس بویایی و بینایی بسیار قوی دارند و در مواقع خطر صدای فیش مانندی سَر می دهند و با سرعت زیاد در تپه و ماهورها فرار می کنند.
دوره آبستنی میش ها در حدود 165 روز است و معمولاً یک تا 2 بره می زایند، بره پس از 2 روز به دنبال مادر دیده می شود، حدود چهار ماه شیر می خورد و در 1.5 سالگی به سن بلوغ می رسد. طول عمر قوچ و میش حدود 14 سال است.
شهرستان سقز در 200 کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
خبرنگار: عبدالله رحمانی/**انتشاردهنده: امید بهمنی
3020/ 6108
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.