اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کردستان مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان در آیین بهره برداری از این طرح گفت: کل هزینه 70 میلیارد ریالی ساخت سیلو توسط مالک آن تامین شده که یک میلیارد و 250 میلیون ریال از این میزان برای تهیه اراضی و بقیه برای تهیه تکنولوژی و تجهیزات ساخت آن هزینه شده است.
جمال صالحی افزود: نوع سازه این سیلو فلزی و دارای هفت کندو است، که با ظرفیت پنج هزار تُن در هر کندو و با قدرت واردات 100 تُن در ساعت و صادرات 200 تُن در ساعت به بهره برداری رسیده است.
وی با بیان اینکه در شهرستان سقز تا به امروز 98 هزار تُن گندم خریداری شده افزود: شهرستان سقز با سطح زیر کشت 85 هزار و 300 هکتار رتبه سوم تولید گندم استان را دارد.
مدیر عامل شرکت غله استان کردستان گفت خاطر نشان کرد: مصرف گندم شهرستان سقز سالانه 26 هزار تُن گندم است در حالی که ظرفیت این سیلو 40 هزار تن می باشد.
صالحی در مورد کارخانه آردسازی این سیلو هم افزود: این کارخانه به لحاظ تکنولوژی جز سرویس های آلمان است، که در بین کارخانجات آرد سازی بهترین رده را به لحاظ تکنولوژی به خود اختصاص داده است.
وی گفت: ظرفیت اسمی کارخانه سالانه 90 هزار تن و ماهانه هفت هزار 500 تن است.
کردستان قادر به انبار حدود 600 هزار تُن گندم است که این میزان شامل 400 هزار تُن در سیلوها و مراکز دولتی به صورت بلند مدت و حدود 200 هزار تُن نیز در کارخانه های آرد بخش خصوصی است.
استان کردستان به دلیل داشتن مزارع مرغوب و مستعد یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی به ویژه گندم در غرب کشور به شمار می رود و جایگاه چهارم کشوری در تولید این محصول را به خود اختصاص داده است.
3034/6108
** خبرنگار: حسن حسین زاده / ** انتشار دهنده: امید بهمنی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.