اخبار مرتبط

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: انجام آموزش به باغداران با هدف صادرات محورکردن محصولات باغی انجام می شود.

به گزارش ایلنا، اردشیر پور حبیبی در کارگاه آموزشی مدیریت تغذیه در باغات با تاکید بر اینکه تولید محصول با کیفیت و سالم باغی در گرو آموزش به باغداران است گفت: انجام آموزشهای مستقیم باحضور کارشناسان در باغات می تواند باغداران را نسبت به تولید محصول سالم ترغیب نماید.

وی افزود: استان کردستان یکی از مناطق مستعد در توسعه باغات است که برنامه های ویژه ایی با هدف تولید محصولات صادراتی در حال انجام است که باید محصولات باغی از لحاظ کمی و کیفی در حد استاندارد و با هدف صادرات محور کردن محصولات باغی در اولویت کاری باشد.

پور حبیبی اظهار کرد: بر اساس افزایش اطلاعات کارشناسان و بهره برداران در راستای مدیریت باغ با توجه به ضرورت و اهمیت تغذیه باغات که نقش اساسی در افزایش کمی و کیفی محصولات دارد این دوره های آموزشی به طور مداوم  برگزار شود.

وی تاکید کرد: استفاده از کودهای زیستی نه شیمیایی به منظور تولید محصول سالم و ارگانیک در دستور کار قرار دارد بر این اساس این کارگاه در جهت استفاده از کودهای زیستی با توجه به ضرورت تغذیه باغات برگزار شد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی یادآورشد: تغذیه به موقع باغات می تواند محصولات را از خطر سرمازدگی هم نجات دهد چراکه در بعضی از محصولات چون زردآلو، بادام و گردو در سرمای دیرس بهاره خساراتی به آن وارد می کند. 

پورحبیبی خاطرنشان کرد: استفاده از ارقام دیر گل، انجام پیوندهای مناسب ( سرشاخه کاری)  و تغذیه مناسب و به موقع با استفاده از کودهای زیستی می تواند باغات مارا از خطر سرمازدگی نجات دهد.

به گفته این مدیر دوره های آموزشی تغذیه باغات تاثیر مهمی در کاهش خسارات سرمازدگی در باغات دارد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.