اخبار مرتبط

مدیرکل میراث‌فرهنگی کردستان گفت: اشتغال در روستاهای پیش‌بینی شده 203 نفر است که در حوزه صنایع‌دستی برای 122 نفر و در حوزه گردشگری برای 81 نفر شغل ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محسن علوی امروز در جلسه شورای اداری استان که با حضور رییس سازمان میراث فرهنگیدر سالن پیامبر اعظم استانداری تشکیل شد با بیان اینکه بیکاری معضل جامعه کنونی است، گفت: طرح ضربتی ایجاد اشتغال سال ۸۵ در دولت نهم مصوب شد که متاسفانه در حد تصویب باقی ماند.

وی اظهار داشت: این طرح در مرحله اول در ۷۶ روستای کشور اجرا می‌شود که سهم استان کردستان سه روستای سلین در شهرستان سروآباد، پالنگان در کامیاران و نوره از توابع شهرستان سنندج است.

مدیرکل میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: انتخاب این سه روستا به‌دلیل ظرفیت‌های شایانی بود که در روستاها دیده شده است. 

علوی به قدامت انجام شده در این سه روستا پرداخت و گفت: احیای بناهای قدیمی، ساماندهی سرویس‌های مساجد قدیمی، انجام مطالعات راهبردی و نقشه برداری سه بعدی است.

وی تهیه بانک اطلاعاتی، برگزاری دوره های آموزشی، پرداخت تسهیلات و برگزاری جلسات با فرمانداری ها از دیگر اقدامات انجام شده است.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی کردستان کل اشتغال در روستاهای پیش بینی شده 203  نفر است که در حوزه صنایع دستی برای 122 نفر و در حوزه گردشگری برای 81 نفر شغل ایجاد می‌شود.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.