اخبار مرتبط

رحمان میرزایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در همین راستا از محل اعتبارات تملک دارایی‌های استان و ستاد اقتصاد مقاومتی بیش از پنج میلیون قطعه بچه ماهی با میانگین وزنی 10 گرم در منابع آبی استان و در دریاچه پشت سدها رهاسازی شده است.
وی بازسازی ذخایر آبزیان منابع آبی و رهاسازی بچه ماهیان گرمابی از خانواده کپور ماهیان از مهم‌ترین فعالیت‌های شیلات جهاد کشاورزی عنوان کرد.
مدیر شیلات و امور آبزیان جهاد کشاورزی کردستان گفت: هم اکنون ظرفیت ایجاد شده 19 میلیون قطعه بچه ماهی سردآبی بوده و بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 10 میلیون قطعه بچه ماهی سردآبی قزل‌آلای رنگین کمان تولید و روانه بازار مصرف شود.
وی افزود: بخشی از بچه ماهیان سردآبی تولید شده استان مازاد بوده و با توجه به کیفیت مناسب بچه ماهیان تولیدی و نظارت‌های صورت گرفته به سایر استان‌های کشورمان هم صادر می‌شود.
به گفته وی سال گذشته از 2 بخش تولید ماهیان سردآبی در مزارع و مجتمع‌های ماهیان سردآبی و محل صید و استحصال منابع آبی استان، بیش از 9 هزار تن ماهی تولید، صید و روانه بازار مصرف شده است.
وی افزود: از این مقدار سه هزار و 400 تن مربوط به ماهیان سردآبی قزل‌آلای رنگین کمان و پنج هزار و 600 تن دیگر مربوط به ماهیان گرمابی خانواده کپور ماهیان بوده که از منابع آبی کردستان صید شده است.
میرزایی اظهار کرد: عملیات صید و استحصال ماهی از منابع آبی استان توسط 6 تعاونی صیادی با حضور 478 نفر صیاد و بر اساس قانون 'حفاظت و بهره‌برداری از منابع آبزیان' هر ساله از اول شهریور آغاز و تا 15 اسفند در سطح استان انجام می‌شود.
کردستان از استان های آبخیز کشور است و وجود سدهای متعدد و رودخانه های فصلی و دائمی محلی مناسب برای پرورش انواع ماهیان سردآبی و گرم آبی است.
7352/ 3020
**خبرنگار: شیوا اردلان منش/**انتشاردهنده: عبدالله رحمانی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.