اخبار مرتبط

حسین فیروزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برنامه اشتغال فراگیر که در ستاد اقتصاد مقاومتی به تصویب رسیده برای اشتغالزایی 970 هزار نفر در سال جاری، هدفگذاری شده است.
به گفته وی، این برنامه شامل طرح های کارورزی، مهارت آموزی در محیط کار واقعی، مشوق های کارفرمایی و توسعه رسته های منتخب به میزان پنج هزار میلیارد ریال است.
فیروزی افزود: اعتبارات مورد نیاز این هدف از طریق صندوق توسعه ملی تامین و تا 15 تیر ابلاغ می شود و بانک مرکزی نیز موظف شده نسبت به تعیین سهمیه تسهیلات بانکی مورد نیاز به میزان 200 هزار میلیارد ریال و ابلاغ به شبکه بانکی ظرف مدت 10 روز اقدام کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: تمامی دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی ذیربط موظفند یکی از مدیران ارشد خود را به عنوان مسئول هماهنگی اجرای برنامه اشتغال فراگیر در آن دستگاه، تعیین و معرفی کنند.
فیروزی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف شده نسبت به پایش و نظارت بر اجرای برنامه اشتغال فراگیراقدام و هر سه ماه یکبار به دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی گزارش کند.
طبق سرشماری نفوس و مسکن سال 1395، جمعیت کردستان یک میلیون و 603 هزار و 11 نفر است که از این تعداد 70.8 درصد در مناطق شهری و 29.2 درصد هم در مناطق روستایی استان ساکن هستند.
3034/ 3020
**خبرنگار: حسن حسین زاده /**انتشار دهنده: عبدالله رحمانی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.