اخبار مرتبط

علیرضا مرامی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدامات کور، تاثیری بر امنیت و انسجام ملی، نخواهد داشت؛ چرا که وحدت در میان اقوام ایرانی نهادینه شده است.
وی با بیان اینکه کشور در دهه 60 چنین تجاربی را داشت ادامه داد: چنین اتفاقاتی تاثیری در امنیت کشور نخواهد داشت مشروط به اینکه جریان ها، اقوام و مذاهب مختلف، نسبت به حفظ انسجام ملی پایبند باشند.
استاد علوم سیاسی دانشگاه کردستان اضافه کرد: کُردها از مخالفان جدی گروه های افراطی بوده و همواره در صف اول مبارزه با داعش و تروریسم در منطقه هستند.
به گفته مرامی، با این وجود، نخبگان باید علل اجتماعی و معرفت شناختی تروریسم را مورد تحلیل قرار داده و با برنامه ریزی درازمدت، کاری کنند که چند نفر افراطی نتوانند چهره یک قوم را خدشه دار کنند.
وی اضافه کرد: جریان های سیاسی نیز نباید با انتقادات غیرمنطقی و قرار دادن امنیت ملی در کانون بازی های سیاسی، وحدت و انسجام ملی را در معرض خطر قرار دهند.
استاد علوم سیاسی دانشگاه کردستان اظهار کرد: امنیت ایران، همان چیزی است که داعش و جریان های افراطی در بدو تولد، به دنبال خدشه دار کردن آن بودند.
مرامی، امنیت را یکی از امتیازات کشور دانست و گفت: ضربه زدن به امنیت ملی جمهوری اسلامی، یکی از اهداف حملات تروریستی داعش در تهران بود؛ اما چنین اقداماتی نمی تواند امنیت کشور را زیرسوال ببرد.
وی یکی دیگر از دلایل حملات تروریستی داعش در ایران را شکست های پی درپی آنان و حامیانشان در جبهه های جنگ سوریه وعراق عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه نیروهای ایرانی در دفع حملات داعش در منطقه، نقش بسیار پررنگی داشته اند، این گروه تروریستی با انتخاب مقطع زمانی کنونی، در پی ضربه زدن به امنیت کشور برآمد.
مرامی ادامه داد: حضور حداکثری مردم در انتخابات 96 و انتقال مسالمت آمیز قدرت در ایران، از دیگر دلایل خشم و اقدام تروریستی این گروه افراطی در تهران بود.
روز چهارشنبه 17 خرداد، پنج نفر از تروریست های گروه تکفیری، وهابی داعش در 2 حمله تروریستی به حرم مطهر امام(ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، 17 نفر را شهید و بیش از 40 نفر از هموطنان را مجروح کردند.
7355/6108 /1484
خبرنگار: وریا کرمی ** انتشار: رضاخانی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.