اخبار مرتبط

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان گفت : به منظور غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان 96 تعداد 290 پایگاه پیش بینی شده است.

به گزارش ایلنا، رشید قربانی با اعلام این خبر گفت : با عنایت به نام گذاری سال جاری به نام اقتصاد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال ، شعار برنامه های غنی سازی اوقات فراغت در تابستان 96 « تابستانی با نشاط با کسب یک مهارت » تعیین و در دوره فعالیت ، یک مهارت به دانش آموزان آموزش داده خواهد شد .

وی با بیان اینکه از تعداد 290 پایگاه پیش بینی شده تعداد 150 پایگاه اختصاص به آموزش و پرورش داشته و 140 پایگاه نیز به صورت مشارکتی با سایر دستگاه های مرتبط است  ، اظهار داشت : در همین راستا کانونهای فرهنگی و تربیتی ، ورزشی ، مدارس ، آموزشگاه های آزاد ، اردوگاه ها ، دارالقرآن ، مراکز فنی و حرفه ای ، کانونهای هلال احمر و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای ثبت نام و فعالیت های تابستانی پیش بینی شده است .

 قربانی به زمان ثبت نام دانش آموزان و فعالیت پایگاه های تابستانی نیز اشاره کرد و گفت : دانش آموزان دختر و پسر تمامی مقاطع تحصیلی از اول  تا 15  تیرماه  96 می توانند به نزدیک ترین پایگاه فعالیت تابستانی مراجعه نموده و نسبت به ثبت نام اقدام کنند و فعالیت پایگاه های تابستانی نیز از 15 تیرماه آغاز و به مدت 45 روز ادامه خواهد داشت و فعالیت های تابستانی کانونهای فرهنگی و ورزشی نیز تا پایان شهریور می باشد.

وی با اشاره به موضوعات کلاس های پیش بینی شده گفت : فعالیت های قرآنی و معرفتی ، ورزشی ، علمی و فناوری ، اردویی و گرشگری ، مجامع بحث و گفتگو ، طرح هجرت ، کلاس های تقویتی و آموزشی و فرهنگی و هنری مجموعه موضوعات و برنامه هایی است که برای فعالیت دانش آموزان بر اساس علاقه و انتخاب آنها پیش بینی شده است .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان به فعالیت های تابستانی سال گذشته نیز اشاره کرد و با بیان اینکه در تابستان 95 بیش از 82 هزار دانش آموز در فعالیت های تابستانی مشارکت داشتند ،گفت : پیش بینی می شود که در سال جاری نیز حدود 90 هزار  دانش آموز ثبت نام کنند.

 

 

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.