اخبار مرتبط

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از کسب 4 رتبه برتر کشوری در اجرای برنامه های ارتقاء سلامت نوجوانی، سفیران سلامت، پیشگیری از معلولیت‌ها و غربالگری اختلالات ژنتیک و اجرای دوره‌های ضمن خدمت توسط اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، رشید قربانی با اعلام این خبر افزود: در سال تحصیلی 95-96، اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش استان با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ارتقاء سطح سلامت و آگاهی‌های دانش‌آموزان و والدین در زمینه مسائل بهداشتی اقدامات قابل توجهی انجام داده است .

وی افزود: در این راستا می توان به آموزش مسائل بهداشتی و نظارت بر تغذیه سالم دانش آموزان در مدارس شبانه روزی استان در قالب طرح ارتقاء سلامت نوجوانی و همچنین آموزش بیش از 28 هزار دانش آموز در قالب طرح سفیران سلامت اشاره کرد.

به گفته قربانی در طرح پیشگیری از معلولیت ها و غربالگری اختلالات ژنتیک اداره سلامت و تندرستی با همکاری اداره کل بهزیستی استان کردستان در کلیه مدارس دخترانه مقطع متوسطه دوم سطح شهرستان های سنندج و دهگلان آموزش‌های مربوطه را به دانش آموزان ارائه کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در ادامه عنوان کرد: اداره سلامت در مجموع  برای کلیه مراقبین سلامت مدارس استان سرپرستان مدارس شبانه روزی و مدیران مدارس مجری طرح های اداره سلامت بیش از 60 ساعت ضمن خدمت آموزشی برگزار کرده اند.

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.