اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهرام نصرالهی زاده، روز چهارشنبه در جشن سیاسی ستاد روحانی برای تقدیر از رای 81 درصدی به دکتر حسن روحانی در سالن شهید بهشتی سقز، افزود: امروز نام شهروندان سقز با رای 81 و 7 دهم درصدی به روند عقلانیت، بر تارک ملت ایران می درخشد.
او عنوان کرد: در جریان انتخابات، یک رویکرد پوپولیستی که با شعارهای توزیع پول و افزایش یارانه می خواست رای به دست آورد وجود داشت و در برابر آن رویکردی دیگر معتقد به عقلانیت در اداره کشور بود که، بیشتر مردم این راه و رویکرد که راه اصلاح گری و روند عقلانیت و تدبیر در امور کشور بود را برگزیدند.
فرماندار سابق شهرستان سقز در اولین دوره اصلاحات در سال 1377 هم در این جشن، رای بالای شهروندان سقزی به روحانی را نشانه بالا بودن سطح آگاهی و حسایت مردم نسبت به مسایل سیاسی و سرنوشت کشور عنوان کرد.
محمد حسین عباس آبادی، با بیان اینکه، عده ای از افراد به این معتقد بودند که مرزنشینان نگاه به بیرون از مرزها دارند، افزود: حضور گسترده مردم شهرستان سقز در انتخابات و رای چشمگیر به روحانی، خنثی کننده توطئه های دشمنان بود.
وی با عنوان اینکه، کردستان قطعه ای درخشان از ایران اسلامی است، ادامه داد: رای بالای مردم کردستان به روحانی، نشانه مسئولیت شناسی مردم است و این تعهد و رای بالای مردم به دولت برای دولت هم مسئولیت آور است.
او اضافه کرد: مردم استان کردستان و به ویژه شهرستان سقز از دولت دوازدهم، خواستار اجرای بندهای قانون اساسی مربوط به اقوام و اقلیت ها، تدریس زبان کُردی در دانشگاه ها، آموزش زبان کُردی در مدارس، تخصیص اعتبارات ویژه برای حفاظت و مرمت تپه و قلعه باستانی زیویه، تکمیل فرودگاه سقز و اتمام بزرگراه میاندوآب – کرمانشاه هستند.
این فعال سیاسی افزود: تاسیس مراکز دانشگاهی دولتی در رشته های کشاورزی، دامپروری، مهندسی و پزشکی در سقز و استفاده از نخبگان کُرد در پست های مدیریتی کلان باید در دستور دولت روحانی در سقز باشد.
یک فعال سیاسی و وروزنامه نگار کُرد اهل سقز هم با بیان گرامیداشت دوم خرداد به عنوان طلیعه خودآگاهی گفت: جریانی در کشور به دنبال تمامیت خواهی است که ادامه دولت تدبیر و امید، نشانه خواست مردم برای جلوگیری از تمامیت خواهی و بازتولید این روند بود.
فرهاد امین پور با بیان اینکه مطالبات مردم کردستان فقط اقتصادی نیست، اظهار کرد: کُردها خواهان آن هستند که بر اساس شایستگی در مدیریت کشور سهمی داشته باشند نه اینکه به عنوان کُردهای وابسته در قدرت حضور داشته باشند.
وی اضافه کرد: آموزش زبان مادری در مدارس، معقتد شمردن باورهای اهل سنت، باور به رفع تبعیض و محترم شمردن و باور به گفتمان دموکراسی و اجرای بیانیه 10 ماده ای اقوام و مذاهب از مواردی است که باید دولت دوازدهم در اجرا و به ثمر نشستن آنها گام بردارد.
او در بخشی دیگر از سخنان خود، نقش اصلاح طلبان در به قدرت رسیدن دکتر حسن روحانی در جریان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در29 اردیبهشت ماه را بسیار مهم برشمرد.
رئووف نادری، رئیس ستاد روحانی در سقز هم از تلاش های اعضای ستاد و رای بالای مردم شهرستان به رئیس دولت دوازدهم تقدیر و تشکر کرد.
مردم استان کردستان در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری که 29 اردیبهشت ماه در سراسر میهن برگزار شد، 73 درصد به روحانی رای دادند.
سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.
7249/6108
**خبرنگار: ابراهیم محمدحسینی/**انتشار دهنده: امید بهمنی
**آگاهی از آخرین اخبار استان کردستان در کانال زیر:
@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.