اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا از اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، ستار شریعتی کاراته کای سنندجی و قهرمان اسبق کشور با حکم رئیس فدراسیون به عنوان کادر فنی و مربی تیم ملی نونهالان کشور انتخاب و معرفی شد.
شریعتی متولد 1362 سنندج و دارای کمربند مشکی دان چهار کاراته، فعالیت ورزشی خود را در رده های مختلف سنی به صورت حرفه ای انجام داده است.
این کاراته کای کردستانی مدال برنز تیمی مسابقات جهانی روسیه، مدال نقره انفرادی و برنز تیمی مسابقات جهانی ژاپن، نشان نقره کاپ جهانی سوئد، 2 مدال طلای مسابقات بین المللی ارمنستان، طلای انفرادی و نقره تیمی مسابقات بین المللی هندوستان و سابقه حضور سه ساله در لیگ برتر کاراته ایران را همراه با تیم فجر تهران در آلبوم افتخارات و کارنامه ورزشی خود دارد.
شریعتی که از سال 86 فعالیت مربیگری خود را آغاز کرده است، مربی گری تیم آکادمی کاراته کمربند سیاه ایران، کسب 2 عنوان دومی و سومی در لیگ آینده سازان کشور، مربی گری پایگاه قهرمانی استان تهران از ابتدای سال 95 تاکنون، مربی گری تیم منتخب استان تهران و کسب عنوان سوم این تیم در انتخابی تیم ملی امیدهای کشور را در رزومه ورزشی خود دارد.
فدراسیون کاراته به منظور پشتوانه سازی و پرورش و شناسایی استعدادهای کاراته، پس از برگزاری رقابت های کشوری، اولین دوره اردوی تیم ملی نونهالان در 2 بخش پسران و دختران را برگزار خواهد کرد.

** دختران کردستانی در رقابت های کشوری سه مدال رنگارنگ بخش پرتابی را بر گردن آویختند
چهارمین دوره رقابت های قهرمانی کشور دوومیدانی جانبازان، معلولین، نابینایان و کم بینایان، گرامیداشت روز ملی خلیج فارس، روزهای 14 تا 16 اردیبهشت با نظارت IPC برگزار شد و بیش از 700 ورزشکار جانباز، معلول، نابینا و کم بینا از تمامی استان های کشور در این رقابت ها حضور یافتند.
در پایان این مسابقات، رها قطبی از تیم کردستان موفق شد در پرتاب نیزه نشان زرین طلا را کسب کند و اسرا امجدیان نیز در همین بخش مدال نقره را بر گردن آویخت.
همچنین شیوا دل روشن دیگر ورزشکار کردستانی در ماده پرتاب دیسک مدال برنز را بدست آورد و بر سکوی سوم ایستاد.
تیم کردستان با سه ورزشکار براساس سهمیه فدراسیون در چهارمین دوره رقابت های قهرمانی کشور دوومیدانی جانبازان، معلولین، نابینایان و کم بینایان کشور شرکت کرد.

** جشنواره نشاط و امید جوانان در شهرستان دهگلان برگزار شد
جشنواره نشاط و امید جوانان شامگاه دوشنبه 18 اردیبهشت با حضور مدیرکل ورزش و جوانان کردستان، فرماندار شهرستان دهگلان، معاون فرهنگی و امور جوانان استان و جمع زیادی از مردم، در دهگلان برگزار شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان گفت: با توجه به بررسی های انجام گرفته، کردستان جزو پنج استان شاد کشور اعلام شده است.
حامد جولایی افزود: در استان کردستان فعالیت های خوبی در حوزه جوانان و در راستای شور و نشاط اجتماعی صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه این جشنواره تاکنون در 6 شهرستان به صورت باشکوه برگزار شده است اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته جشنواره های نشاط و امید جوانان در تمامی شهرستان های استان برگزار می شود.
وی ادامه داد: بیشتر فعالیت ما در 2 حوزه ورزش و جوانان است که در یک سال گذشته توانستیم در بخش جوانان رشد قابل توجهی را کسب کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان اظهار کرد: با نگاه ویژه دولت نیز در حوزه ورزش موفق شدیم بیش از 50 میلیارد ریال برای تکمیل استخر دهگلان جذب کنیم که در روز های آینده با حضور وزیر ورزش و جوانان به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: طرح های ورزشی دیگری در استادیوم شهید علیزاده دهگلان نیز در دست اجرا است که با افتتاح آن ها می توانیم در این بخش نیز شور و نشاط اجتماعی را در بین جوانان ایجاد کنیم.
جولایی گفت: باید با انجام فعالیت های فرهنگی، سنن و آداب کهن کردستان را همیشه زنده نگه داریم.
7355/1904
**خبرنگار: وریا کرمی/انتشار دهنده: مسعود احمدی
** آگاهی از آخرین اخبار استان کردستان در کانال زیر:
@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.