اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، براساس اعلام دبیرخانه دومین جشنواره سالانه عکس و فیلم کردستان، در آغاز کار 700 عکس از 92 عکاس به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده و همچنین در بخش فیلم نیز 17 فیلم به دبیرخانه رسید که توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفته است.
در نهایت 45 عکس از 31 عکاس به بخش مسابقه راه یافتند و داوران بخش فیلم نیز 11 فیلم را شایسته حضور در بخش مسابقه انتخاب کردند.
روژین واسمی، امیر صادقی، عمران اشرلو، بهزاد نعمتی، رضا نیکبخت، ثریا علی پناه، شهاب ناصری، ساجد حق شناس، آریز قادری، هادی محمدی، افشین فتاحی، مبین پیمانکار، نایاب پاک سرشت و گلزار فهیم از عکاسان راه یافته بخش عکس این جشنواره هستند.
دیگر راه یافتگان بخش عکس شامل سامان عباسی، فرهاد مطاعی، بهزاد سهرابی، کاوه ذکریایی نژاد، امید حیدری فر، بهمن شهبازی، سامان زاهدی، مهراد فیض بخش، فرهاد سنندجی، خطیب نصیری، شاهو کریمیان، مسلم گودرزی، منصور سیدمحمدی، آرمان منبری، سیوان فتاحی، میلاد شکیبا و جمشید فرجوند فردا هستند.
کیوان میرکی با فیلم چند برداشت از یک فیلم، رامین نوری با فیلم روژدا، کاوه جاهد با فیلم ثمر، نوید زارع با فیلم هفت سین، نریمان اسماعیلیبا فیلم نوروز، فرشید عبدی با فیلم خاطرات سفر، زانیار عزیزیبا فیلم نوروز، نوشین نامداری با فیلم نوروز، صادق عزیزی با فیلم گولاله نه وروزی، هیوا صوفیه با فیلم یک قوم یک قبیله، سرکوت نیکدل با مایه حیات راه یافتگان به بخش فیلم این جشنواره هستند.
جشنواره فیلم و عکس نوروز از 23 اردیبهشت سال جاری با افتتاح نمایشگاه عکس در نگارخانه ارشاد سنندج آغاز شده و 25 اردیبهشت نیز در آیین پایانی با معرفی برگزیدگان هر بخش به پایان می رسد.
دومین جشنواره سالانه فیلم و عکس کردستان با هدف ترویج و توجه به آیین ها و سنت ها، معرفی فرهنگ و هنر منطقه، ایجاد بستر مناسب برای معرفی جاذبه های گردشگری و معرفی و کشف استعدادهای جوان در استان درحال برگزاری است.
نخستین جشنواره سالانه فیلم و عکس کردستان نوروز 95 برگزار شده است.
استان کردستان دارای یک هزار و 519 اثر تاریخی شناسایی شده شامل آثار باستانی، غارهای طبیعی، درختان کهنسال، میراث منقول، قنات و مکان های طبیعی است و هم اکنون 828 مورد از این تعداد شامل 763 اثر تاریخی، هشت مورد میراث طبیعی، 49 مورد میراث معنوی و هشت مورد میراث منقول است.
3034/1904
**خبرنگار: حسن حسین زاده/انتشار دهنده: مسعود احمدی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.