اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، ماموستا فایق رستمی روز چهارشنبه در همایش نخبگان، مربیان آموزشی و دبیران ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در سنندج افزود: امر به معروف و نهی از منکر تنها متخص گروه یا شخص خاصی نیست بلکه تمامی آحاد جامعه وظیفه دارند در این راستا تلاش کنند.
وی با بیان اینکه هدف از بعثت رسولان الهی ترویج و اشاعه امر به معروف و نهی از منکر بوده است اظهار کرد: خداوند اولین آمر به معروف و ناهی از منکر است و در قرآن کریم به صورت ویژه در 6 موضوع مهم به این 2 فریضه اشاره شده است.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) برای ترویج و احیای فریضتین الهی امر به معروف و نهی از منکر بود گفت: بدون شک اگر مردم به این 2 فریضه توجه کرده و به آن عمل کنند به سعادت دنیا و آخرت دست می یابند.
وی افزود: توجه به اجرای عدالت و دستگیری از فقرا و نیازمندان از جمله مباحث مهمی است که خداوند به عنوان امر به معروف و نهی از منکر در آیات متعدد بر آن تاکید داشته است و همه ما باید به این مهم توجه داشته باشیم.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان نیز در این همایش اظهار کرد: ما تلاش داریم که به فعالیت های امر به معروف و نهی از منکر جهت فرهنگی داده و اقدامات سلبی را به عنوان کار آخر ستاد قرار داده و به دنبال اقدامات ایجابی باشیم.
محمود الله مرادی با تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در مدارس و میان دانش آموزان و همچنین در دانشگاه ها گفت: امروز آحاد جامعه بخصوص جوانان به جای استفاده مثبت از فضای مجازی، از آن استفاده منفی می کنند و این مساله باید توسط آمران به معروف و ناهیان از منکر مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در این زمینه باید به جای شعار دادن عمل کنیم افزود: نگاه ما در ستاد امر به معروف و نهی از منکر پیشگیرانه است و این مهم میسر نمی شود مگر اینکه قلبا' به آن اعتقاد داشته باشیم.
در ادامه این همایش و باحکم نماینده ولی فقیه در کردستان،امین مرادی رئیس حوزه هنری، به عنوان معاون فرهنگ، تحقیقات و آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان منصوب شد.
7348/ 3020
**خبرنگار: افسانه گلباغی/**انتشاردهنده: عبدالله رحمانی
**برای آگاهی از آخرین اخبار استان کردستان به کانال زیر بپیوندید:
@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.