اخبار مرتبط

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در آیین اختتامیه جشنواره سفیران سلامت که امروز در آمفی تئاتر کانون امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان اهمیت سلامت گفت: سلامت یکی از شاخص های توسعه یافتگی کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رشید قربانی با اشاره به سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: یکی از 6 ساحت سند تحول بنیادین توجه به سلامت جسمی و روحی دانش آموزان است.

وی سلامت را از اهداف آموزش و پرورش دانست و افزود: دانش آموزان باید در این زمینه آگاهی لازم را برای آینده کسب کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اهمیت سلامت اظهار داشت: سلامت یکی از شاخص های توسعه یافتگی کشور است.

قربانی به نقش مربیان به عنوان سفیران سلامت در مدارس تأکید کرد و گفت: باید مربیان به عنوان سفیران سلامت در مدارس پیام دهنده و تاثیر گذار در امر سلامت باشند و با فرهنگ سازی مناسب، در این زمینه تأثیرگذار باشند.

وی با اشاره به دیدگاه عالمان دینی و صاحب نظر در خصوص سلامت خاطرنشان کرد: سلامت و امنیت اساس پیشرفت در هر جامعه است و علم باید در خدمت دین و معنویت و سلامت جسم و روان باشد .

وی  سلامت روان و نشاط روانی را مهم دانست و گفت: اگر سلامت روانی وجود داشته باشد، آرامش روانی در میان دانش آموزان بیشتر و باعث پیشرفت تحصیلی خواهد شد.

وی به تهدید آسیب های اجتماعی اشاره کرد و افزود: تهدید آسیب‌های اجتماعی میان نوجوانان و جوانان بیشتر است و باید در این زمینه بیشتر سرمایه‌گذاری شود.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.