اخبار مرتبط

به گزارش روابط عمومی انتقال خون کردستان، حسین خوش اقبال عصر سه شنبه در بازدید از کلینیک اهداکنندگان خون، آزمایشگاه فرآورده های سلولی و پلاسمایی و سردخانه های اداره کل انتقال خون کردستان اظهار داشت: همت اهدا کنندگان و خدمات شبانه روزی مجموعه انتقال خون موجب شده بیماران نیازمند دغدغه تامین خون سالم و فرآورده های آن را نداشته و تنها رنج اجتناب ناپذیر بیماری برای آنان باقی بماند.
وی به فعالیت های انتقال خون در ایام تعطیلات نوروزی و روزهایی که امکان بروز بحران سیل وجود داشت اشاره کرد و افزود: انتقال خون کردستان توانست با مدیریت مصرف و فراخوان اهداکنندگان، خون و فرآورده های مورد نیاز بیماران را تامین و ذخیره کرد.
خوش اقبال ضمن تقدیر از جامعه اهداکنندگان خون استان یادآور شد: مردم با وجود اینکه در تعطیلات نوروزی بسر می بردند و از طرفی نگرانی وقوع سیل نیز در اذهان وجود داشت اما با حضور پر تعداد در مراکز انتقال خون سنندج و سقز، خون مورد نیاز همنوعان در بستر بیماری را تامین کردند.
وی کردستانی ها را نوعدوست ترین مردم کشورمان دانست و گفت: اهدای خون ارزشمندترین نوع کمک های غیرنقدی است چرا که فرد بخشی از جان خود را که هیج جایگزینی در علوم پزشکی ندارد برای نجات دیگری و در راه خدا اهدا می کند.
معاون استاندار کردستان به افزایش تخت های بیمارستانی در سال های اخیر نیز اشاره کرد و افزود: فضای فیزیکی انتقال خون و تعداد تخت های خونگیری در سال های اخیر هیچگونه افزایشی نداشته در حالیکه بیمارستان های زیادی داریم که انتقال خون نیاز آنان را تامین کرده است.
وی همچنین با بیان اینکه مجموعه مدیران استان کردستان بارها از این اداره کل بازدید کرده اند، تاکید کرد: مشکل زیرساختی این اداره کل کمبود فضای فیزیکی است و ضروری است برای رفع آن اقداماتی انجام شود.
مدیرکل انتقال خون کردستان نیز به ارائه گزارش عملکرد سال 97 پرداخت و گفت: مراجعه اهدا کنندگان در این سال نسبت به سال ماقبل چهار درصد افزایش داشته که نشان دهنده نوعدوستی مردم و تلاش مضاعف منابع انسانی انتقال خون است.
محمدسعید کریمیان به کسب رتبه سوم کشوری افزایش آمار اهدای خون در سال 97 اشاره کرد و اظهار داشت: ظرفیت منابع انسانی و دانش آنها برای کسب بهترین نتایج قابل توجه بود اما مشکلات اعتبارات مالی و فضای فیزیکی ناچیز همواره مانعی جدی برای توسعه خدمات این اداره کل بوده است.
وی کردستان را زیبنده دستیابی به بهترین رتبه ها دانست و اضافه کرد: کردستان در تامین خون و فراورده ها خودکفاست در حالیکه بسیاری از استان ها به این موفقیت دست نیافته اند.
مدیرکل انتقال خون کردستان با بیان اینکه پروژه احداث ساختمان انتقال خون که کارفرمای آن اداره کل راه و شهرسازی است وارد دهمین سال خود شده است، افزود: این پروژه زیرساختی برای توسعه است و اتمام و بهره برداری از آن ضرورتی جدی برای مقابله با بحران و تهدید به خطر افتادن جان بیماران است.
در پایان این بازدید معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با حضور در بخش اهدا، یک واحد خون برای بیماران نیازمند اهدا کرد.
انتقال خون کردستان با میزبانی از 37 هزار و 592 مراجعه کننده برای اهدای خون در سال 97 در 2 مرکز سنندج و سقز خون مورد نیاز 17 مرکز درمانی استان را تامین کرده است.
9937/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.