اخبار مرتبط

سید جمیل احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمام مدارس و دانشگاه های استان برای شرکت در این طرح و بازدید از مراکز آموزشی فنی و حرفه ای دعوت شده اند.
وی با اشاره به اینکه این طرح از 2 تا 11 اردیبهشت امسال اجرا می شود، افزود: این طرح به صورت هماهنگ کشوری با هدف ترویج فرهنگ مهارت ‌آموزی و شناساندن آموزش ‌های مهارتی به دانش آموزان و دانشجویان برگزار می‌شود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان اضافه کرد: دانشجویان و دانش آموزان در راستای اجرای این طرح از 16 مرکز چارت دار دولتی در سراسر استان و بیش از 134 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای بازدید می کنند.
وی با اشاره به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور متولی اصلی نظام آموزش مهارت و فناوری است، گفت: سیاست ها، اهداف و برنامه هایی مانند اطلاع رسانی، هدایت و فراگیر نمودن هر چه بیشتر آموزش مهارتی در بین دانش آموزان و دانشجویان را دنبال می کنیم.
احمدی یادآور شد: تمام مراکز آموزش فنی و حرفه ای این استان به جدیدترین امکانات کارگاهی و آموزشی ارائه‌ دهنده آموزش‌های مهارتی روز دنیا همگام با استانداردهای جهانی در کشور مجهز هستند.
وی تاکید کرد: برگزاری دوره های کوتاه مدت کپسولی و معرفی مراکز آموزش مهارتی به دانش آموزان از جمله برنامه‌های در نظر گرفته ‌شده در این طرح بازدید است.
به گزارش ایرنا، در حال حاضر 134 آموزشگاه فنی و حرفه ای خصوصی در این استان مجوز فعالیت دارند که 684 مربی در آنها مشغول به کار هستند.
7349/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.