اخبار مرتبط

مهدی فتحی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای کاهش هزینه های تولید چغندر قند و مصرف آب، حدود 100 هکتار از مزارع شهرستان های سقز، قروه و دهگلان به صورت نشایی کشت می شود که برای اجرای آن سه میلیارد ریال اعتبار تامین شده است.
وی با اشاره به اینکه سعی می شود تا حد امکان نشاهای مورد نیاز مزارع در داخل استان تامین شود، افزود: خزانه کشت نشایی چغندر قند در روستای صاحب شهرستان سقز در سطح پنج هزار متر مربع ایجاد شده است.
مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کردستان اضافه کرد: نشاهای آماده شده در این خزانه اوایل خرداد سال جاری برای کشت در سطح 10 هکتار به مزارع بهره برداران منتقل می شود.
فتحی یادآور شد: این نشاها به صورت توپی و رایگان در اختیار بهره برداران قرار می گیرد و کاهش تلفات نشاها پس از کاشت از جمله مزایای توزیع توپی (ریشه به همراه خاک) آنها است.
وی گفت: سال گذشته نشاهای مورد نیاز کشاورزان از کشت و صنعت جوین خراسان به کردستان حمل شده بود که در نظر داریم این اقدام در سال جاری نیز به حد مورد نیاز انجام شود.
استان کردستان یک میلیون و 220 هزار هکتار اراضی کشاورزی شامل 896 هزار و 235 هکتار اراضی دیم معادل 88 درصد و 121 هزار اراضی آبی معادل 12 درصد دارد.
3034/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.