اخبار مرتبط

فریبا رضائی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در این ایام تمام نیروهای محیط زیست استان در آماده باش کامل بودند، اظهار داشت: براساس بررسی های انجام شده تلفات و آسیبی در نتیجه بارش های اخیر به حیات وحش استان وارد نشده است.
وی اضافه کرد: تنها خسارتی که به محیط زیست استان وارد شده مربوط به پاسگاه محیط بانی نعمت آباد شهرستان قروه در منطقه حفاظت شده بدر و پریشان به صورت جزئی است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان افزود: بر اساس آخرین بازرسی انجام شده از آبشخورها، راه های ارتباطی تحت مدیریت محیط زیست استان، ساختمان های محیط بانی و مناطق حفاظت شده استان هیچ گونه خسارت و آسیبی در این حوزه نداشته ایم.
رضائی با اشاره به اینکه مسیر آبراهه ها همواره مورد پایش مستمر قرار می گیرند، گفت: مکاتباتی هم با معدن طلای داشکسن قروه انجام شده تا تمهیدات لازم برای جلوگیری از سرریز شدن حوضچه اضطراری اتخاذ کنند.
وی اظهار داشت: روزهایی که پیش بینی بارش شدید باران در استان شده بود نیروهای سایت تکثیر و پرورش حیات وحش منطقه حفاظت شده بیجار در آماده باش کامل بودند و مشکلی هم برای این سایت ایجاد نشده است.
به گزارش ایرنا، استان کردستان دارای چهار منطقه حفاظت شده و یک پناهگاه حیات وحش شامل منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت 32 هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت 43 هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت 57 هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت 39 هزار هکتار، پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت سه هزار هکتار و چندین منطقه شکار ممنوع است که این استان را در زمره منحصر به فرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه های جانوری و گیاهی قرار داده است.
9936 / 3034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.