اخبار مرتبط

خلیل فعله گری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان خسارت ها در بارندگی های اوایل فروردین به مزارع، باغات و ابنیه های کشاورزان و دامدادان این استان وارد شده و بررسی های بیشتر در این زمینه نیز در دست بررسی است.
وی با اشاره به اینکه احتمال می رود میزان خسارت های وارد شده به بهره برداران به حدود 700 تا 800 میلیارد ریال نیز برسد، افزود: میزان خسارت های برآورد شده تاکنون به مزارع شامل 6 هزار و 418 هکتار و به مبلغ 57 میلیارد و 140 میلیون ریال بوده است.
معاون امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: کارشناسان در بررسی های خود میزان خسارت های وارد شده به یک هزار و 320 هکتار از باغات استان را 219 میلیارد و 750 میلیون ریال اعلام کرده اند.
وی اضافه کرد: بهره برداران دام و طیور استان نیز در این بارندگی ها حدود 301 میلیارد و 590 میلیون ریال خسارت دیده اند.
فعله گری یادآور شد: خسارت های دامداران و پرورش دهندگان دام و طیور استان در این بارندگی ها شامل سه هزار و 466 مورد گزارش تخریب جایگاه دام و علوفه به میزان 296 میلیارد ریال و تلف شدن 293 راس دام به ارزش پنج میلیارد و 590 میلیون ریال است.
وی با اشاره به اینکه 204 مورد گزارش خسارت به سایر موارد نیز به ارزش 21 میلیارد و 520 میلیون ریال ارسال شده است، تاکید کرد: کارشناسان این سازمان در روستاهای مختلف شهرستان ها در حال بررسی دقیق میزان خسارت ها هستند و تمام گزارش ها به مدیریت بحران استانداری برای دریافت کمک های دولتی ارسال شده است.
به گزارش ایرنا، استان کردستان در نیمه اول فروردین در 2 نوبت شامل سه تا 6 و 10 تا 13 فرودین شاهد بارش های متناوب باران و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها بود که به صورت میانگین حدود 84 میلی متر در این استان بارندگی ثبت شد.
3034/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.