اخبار مرتبط

سیداحسن علوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از مهمترین راهکارها برای تحقق رونق تولید، مقابله با واردات بی رویه کالا و قاچاق است که ضمن نداشتن منفعت، برای اقتصاد کشور نیز مضر است.
وی با بیان اینکه دولت باید با تولیدکنندگان در پرداخت تسهیلات و دریافت مالیات مدارا کند، افزود: مسئولان باید پیچ و خم های بوروکراسی اداری را بر طرف و مسیر توسعه کسب و کار را تسهیل کنند.
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عملکرد دستگاه های مختلف در حوزه حمایت از تولید را نامطلوب دانست و یادآور شد: مردم هم باید با دولت همکاری کرده و به چرخش تولید و رونق اقتصادی کمک کنند.
وی با بیان اینکه بخش زیادی از مواد اولیه در داخل کشور تولید می شود، اضافه کرد: قوای سه گانه باید تلاش خود را برای تحقق شعار مورد نظر رهبر معظم انقلاب بکار گیرند، در غیر این صورت با واردات بی رویه، اقتصاد کشور دچار مشکلات بیشتری می شود.

** کردستان ظرفیت خوبی برای رونق اقتصادی دارد
نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به مرزی بودن کردستان، این استان دارای پتانسیل بسیار خوبی برای رونق اقتصادی است.
علوی وجود بازارچه های مرزی را در توسعه اقتصادی استان سودمند دانست و تاکید کرد: ایجاد مناطق آزاد تجاری محلی بسیار خوب برای رونق تولید و توسعه اقتصادی استان خواهد شد.
وی با بیان اینکه دولت باید از سرمایه گذاران حمایت بهتری داشته باشد، افزود: کردستان ظرفیت بالایی در زمینه کار، بازاریابی و جذب نیروی انسانی دارد ضمن اینکه مواد اولیه صنایع نیز به راحتی در این استان تامین می شود.
نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کردستان منابع خوبی داشته و با توجه به پتانسیل بالای آن در امر تولید، می تواند کمک خوبی برای رونق اقتصاد ملی باشد.
علوی اظهار داشت: رونق تولید و اقتصاد کردستان منوط به ایجاد زیرساخت ها از جمله راه آهن، آزاد راه و فرودگاه است ضمن اینکه روند ساخت پروژه های در دست اجرا باید تسریع یابد.
وی خواستار توجه دولت به این استان به عنوان قطب اقتصادی کشور شد و اضافه کرد: برخی مسئولان باید نگاه تنگ نظرانه و سختگیرانه را کنار بگذارند و دلسوزانه برای توسعه استان و رونق تولید گام بردارند.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب با نامگذاری سال 1398 به عنوان سال رونق تولید، تاکید کردند راه حل مشکل معیشت مردم رونق تولید است.
7355/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.