اخبار مرتبط

بختیار رحمانی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 343 هزار و 745 نفر مسافر از گمرک مسافری باشماق در سال 97 وارد کشور شدند که این تعداد در سال ماقبل آن 284 هزار و 35 نفر بود.
وی از رشد 19 درصدی خروج مسافر از مرز باشماق مریوان نیز خبر داد و اضافه کرد: در همین مدت 360 هزار و 163 نفر مسافر از طریق این مرز از کشور خارج شدند که این تعداد در سال قبل آن 303 هزار و 540 نفر بوده است.
مدیر کل گمرکات استان کردستان افزود: 11 هزار و 721 دستگاه خودرو هم در این مدت از مرز باشماق خارج شده که 9 درصد نسبت به سال ماقبل آن کاهش داشته است.

** رشد 52 درصدی درآمد گمرکات کردستان
رحمانی پور تاکید کرد: گمرکات کردستان در سال گذشته، 602 میلیارد و 854 میلیون ریال درآمد کسب کرد که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال ماقبل آن 52 درصد رشد داشت.
وی اظهار داشت: از کل درآمد گمرکات استان 216 میلیارد ریال مربوط به 6 درصد مالیات بر ارزش افزوده و 356 میلیارد ریال هم از محل سایر عوارض وصول شده است.
مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می‌آید.
گمرکات استان کردستان با شعبه های فعال در سنندج، باشماق مریوان و سیرانبند بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می کند.
گمرک سیرانبند و باشماق از مرزهای گمرکی فعال رسمی و بین المللی استان است و گمرک مریوان در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.
9936/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.