اخبار مرتبط

محمدباقر محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با هماهنگی هلال احمر کشور، روز دوشنبه 24 امدادگر در قالب 6 تیم تخصصی امداد و نجات از کردستان به استان های سیل زده لرستان و ایلام اعزام شدند.
وی با اشاره به اینکه 2 تیم تخصصی به لرستان و چهار تیم نیز به استان ایلام اعزام شد، افزود: این تیم ها تجهیزاتی همچون لجن کش، پمپ های آب کش و کف کش همراه دارند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان به اقدامات انجام شده در استان در پی بارش های چند روز گذشته نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارش های سنگین در روزهای گذشته، همچنان امدادگران این جمعیت برای کمک رسانی در آماده باش هستند.
وی اضافه کرد: شناسایی نقاط آسیب پذیر در زمینه سیل و آبگرفتگی در استان و تعیین تیم هایی مشخص در محل های حادثه خیز برای کمک به شهروندان در صورت بروز حادثه از جمله تمهیدات این جمعیت در چند روز اخیر بود.
محمدی با بیان اینکه نیروهای هلال احمر آمادگی کامل برای خدمات رسانی در هر گونه حادثه ای را دارند، یادآور شد: در جریان بارش های سنگین رودخانه قزل اوزن در محدوده روستای باغچله یک خودرو در حال غرق شدن بود که راننده توسط نیروهای هلال احمر این شهرستان نجات یافت.
مدیر عامل جمیعت هلال احمر کردستان تاکید کرد: بر اثر بارش سنگین و غافلگیر کننده برف در روز دوشنبه، تعداد زیادی خودرو در محورهای مواصلاتی قروه و دهگلان گرفتار شدند که نیروهای این جمعیت اقدام به نجات و راها سازی آنها کردند.
محمدی گفت: روز گذشته حدود 90 مسافر گرفتار در برف جاده های قروه در پایگاه های امداد و نجات جاده ای جمعیت هلال احمر اسکان داده شده و پذیرایی شدند.
به گزارش ایرنا، 19 پایگاه امداد و نجات ثابت و موقت این جمعیت در قالب طرح ملی ایمنی و سلامت نوروزی 98 در جاده های صعب العبور و گردنه های استان به مسافران خدمات می دهند. در این طرح 2 هزار و 618 نفر، روز به مدت 22 روز در استان به مسافران نوروزی خدمات امدادی می دهند.
جمعیت هلال احمر استان کردستان دارای 11 پایگاه امداد جاده ای، 100 تیم امدادی، چهار هزار داوطلب فعال و بیش از 40 هزار داوطلب آموزش دیده و آماده همکاری در شرایط سخت و بحرانی است.
7355/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.