اخبار مرتبط

فرزاد سردارزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای آغاز طرح نظارت بر بازار عید نوروز امسال از اواسط بهمن سال گذشته شروع شد و تا پایان تعطیلات نوروزی (15 فروردین) نی زادامه دارد.
وی با بیان اینکه تا پایان اسفند یک هزار و 81 پرونده تخلف برای صنوف استان تشکیل شد، اضافه کرد: در این مدت یک هزار و 278 تخلف شامل گران فروشی و کم فروشی در ارتباط با کالاهایی همچون برنج، قند و شکر، روغن نباتی، لبنیات، حبوبات، تخم مرغ، مرغ و ماهی، گوشت قرمز، میوه و تره بار، قنادی و نانوایی کشف شد.
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: ارزش ریالی پرونده های تخلف تشکیل شده 21 میلیارد و 788 میلیون و 767 هزار و 978 ریال بوده است.
سردارزاده یادآور شد: در این مدت 204 مورد گشت مشترک متشکل از دانشگاه علوم پزشکی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تعزیرات حکومتی و اماکن نیروی انتظامی داشتیم که در نتیجه بازرسی ها 83 مورد پرونده تخلف تشکیل شد.
وی تاکید کرد: ارزش ریالی پرونده های تشکیل شده توسط گشت های مشترک، 849 میلیون و 986 هزار و 660 ریال بوده است.
سردارزاده اظهار داشت: هنوز آمار جمع بندی نظارت و بازرسی ها و تخلفات انجام شده از اول فروردین سال جاری تاکنون آماده نشده که به محض آماده شدن آن اطلاع رسانی می شود.
وی گفت: از اول فروردین امسال تاکنون یک واحد شیرینی فروشی در شهرستان قروه به دلیل عدم رعایت مسایل بهداشتی پلمپ شده است.
سامانه تلفنی 124 بطور شبانه روزی برای دریافت شکایت، انتقادات، پیشنهادات و نظارت مردمی فعال است و شهروندان می توانند هر گونه تخلف اقتصادی در راستای عدم درج قیمت، صدور فاکتور، تقلب، گرانفروشی را از این طریق اعلام کنند.
حدود 65 هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد، بیش از 29 هزار واحد در مرکز استان مستقر است که حدود سه درصد از این واحدهای صنفی را فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای تشکیل دادند.
9936/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.