اخبار مرتبط

شاهرخ محمودی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از بهره برداران شهرستانی قصد صادرات گیاهان دارویی و خوراکی بدون مجوز را در پوشش کالایی دیگر و از طریق مرز باشماق مریوان را داشت که محموله مورد نظر توقیف شد.
وی افزود: با هوشیاری و اطلاع مسئولان گمرگ مرز بین المللی باشماق در بررسی و بازدید از محموله، 28 کیسه شامل گیاهان دارویی و خوراکی به وزن 450 کیلوگرم کشف و ضبط شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان یادآور شد: این گیاهان دارویی و خوراکی از نوع گونه هاز بود که به منظور حفظ ذخایر ژنتیکی گیاهی منطقه، صادرات این گونه های با ارزش ممنوع اعلام شده است.
وی اضافه کرد: در این راستا پرونده قضایی مربوط به این تخلف تشکیل و برای پیگیری و سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی و ارجاع داده شد.
محمودی گفت: در راستای تحقق اهداف حفظ، احیا، توسعه و بهره برداری اصولی از گیاهان خوراکی و دارویی هر گونه صادرات این گیاهان بدون مجوز از طریق مرز باشماق ممنوع و با متخلفین طبق قانون و مقررات برخورد خواهد شد.
به گزارش ایرنا، مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می‌آید، این مرز بین المللی در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و واردات برخی کالاها فعال است.
شهرستان مریوان با 153 هزار نفر جمعیت در فاصله 120 کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7354/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.