اخبار مرتبط

حمید حمیدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ضریب اشغال هتل های استان نسبت به سال گذشته در همین مدت حدود 20 تا 25 درصد کاهش یافته است اظهار داشت: میزان اشغال هتل های مریوان در هفته اول نوروز 90 درصد بود که در هفته دوم به زیر 50 درصد کاهش یافت.
وی میانگین آمار اسکان مسافران را در هتل های سنندج از اول فروردین تاکنون 60 تا 65 درصد اعلام کرد و افزود: این میزان در شهرستان بانه که مسافران زیادی به این شهر مراجعه می کنند حدود 30 درصد بوده است.
رئیس جامعه هتلداران کردستان با بیان اینکه شرایط نامساعد جوی و پایین آمدن قدرت مالی مردم در کاهش تعداد مسافرت ها تاثیرگذار بوده است، اضافه کرد: درصد اشغال هتل شادی سنندج در این ایام 65 درصد، هتل لاله بانه کمتر از 20 درصد و هتل زریبار مریوان زیر 50 درصد بود.
استان کردستان دارای 35 هتل، 32 مهمانپذیر، یک هزار و 520 اثر تاریخی شناسایی شده شامل آثار باستانی، غارهای طبیعی، درختان کهنسال، میراث منقول، قنات و مکان های طبیعی است.
872 اثر از این تعداد شامل 773 اثر غیر منقول شامل (آثار تاریخی، تپه، محوطه و بنا)، 20 مورد میراث طبیعی، 56 مورد میراث معنوی و 23 مورد میراث منقول در فهرست آثار باستانی کشور به ثبت رسیده است.
7355/3034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.