اخبار مرتبط

دانش زندی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مه گرفتگی از پدیده های فعلی جوی در جاده های استان است که بیشتر در گردنه ها و مناطق مرتفع وجود دارد که بیشترین میزان آن در محور دیواندره - بیجار با دید افقی حداکثر 150 متر است.
وی افزود: در محور سنندج - همدان در محدوده گردنه صلوات آباد نیز مه نسبتا غلیظی وجود دارد که دید افقی در این محور را به کمتر از 500 متر رسانده است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون تردد در تمامی محورهای استان بدون هیچ مشکلی در جریان است اضافه کرد: بارش پراکنده باران در تمامی مسیرها با عث لغزندگی در برخی نقاط شده است و در تنها در محور سنندج - مریوان بارش باراه همراه با بارش برف به صورت خفیف است.

** تردد خودروها در کردستان به سه میلیون دستگاه رسید
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: خدمات نوروزی اداره کل راهداری از 25 اسفند سال گذشته آغاز شده و تا هفت فروردین تعداد ترددهای استان به سه میلیون و هشت هزار و 593 دستگاه رسیده است.
زندی اضافه کرد: در روز هفت فروردین 250 هزار و 998 مورد تردد در این استان به ثبت رسیده که به نسبت مدت مشابه خود در سال قبل از 16 درصد کاهش برخوردار شده و در این مدت نیز به صورت میانگین در هر ساعت تردد 201 دستگاه خودرو به ثبت رسیده است.
وی اضافه کرد: در این مدت محور دهگلان - قروه با 10 هزار و 552 مورد پرتردد ترین محور از بین 52 محور مواصلاتی فرعی و اصلی استان بوده است.
وی گفت: به همراه داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی لازمه تردد در محورهای استان است و سامانه 141 نیز در قالب تماس تلفنی، پیام کوتاه، نرم افزار تلفن های هوشمند و سایت اینترنتی در هر لحظه اطلاعات راه ها را در اختیار مسافران قرار می دهد.
به گزارش ایرنا، 475 راهدار کردستان در طرح نوروزی به صورت آماده باش و 24 ساعت در خدمت مسافران و گردشگران هستند و این طرح را از 25 اسفند سال جاری آغاز و تا 17 فروردین سال آینده ادامه می دهند.
در طرح زمستانی بیش از هشت هزار و 500 کیلومتر از راه های استان را شامل یک هزار و 900 کیلومتر در مسیرهای بین شهری و 6 هزار و 600 کیلومتر در راه روستایی را تحت پوشش قرار داده اند.
استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.
همچنین جاده های بین شهری این استان دارای 38 گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای 66 گردنه برفگیر است.
7349 / 3034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.