اخبار مرتبط

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا عصر امروز در بازدید از مراکز پذیرش و اسکان مسافران نوروزی در سنندج اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروزی امسال شاهد بروز حادثه دلخراش وقوع سیل در برخی استان های کشور بودیم که موجب جان باختن تعدادی از هموطنان و بروز خسارات فراوان مالی شد، که مردم کردستان خود را در غم و مصیب بازماندگان شریک می دانند.
وی افزود: امسال به دلیل نامساعد بودن شرایط جویی شاهد کاهش ورود مسافران و گردشگران نوروزی به استان هستیم که با مساعد شدن هوا با توجه به جاذبه های گردشگری استان به تعداد مسافران نوروزی ورودی به کردستان افزوده می شود.
مرادنیا با اعلام آمادگی تمام دستگاه های اجرایی استان در زمینه اسکان و خدمات رسانی به مسافران نوروزی در ادامه ابراز داشت: امکانات لازم برای رفاه هر چه بیشتر مسافران در سطح استان فراهم شده و امیدواریم که مسافرینی که کردستان را برای مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اند در نوروز امسال از زیبایی های طبیعی و گردشگری کردستان بهره مند شوند.
وی تاکید کرد: از مسافرینی که در این ایام در استان حضور دارند درخواست می شود به علت شرایط نامساعد آب و هوایی در صورت امکان در مناطق حادثه خیز و درحاشیه رودخانه های استان توقف نکنند و در محل های امن و مراکز اسکان پیش بینی شده استان مستقر شوند.
استاندار کردستان اضافه کرد: در چند روز اخیر به علت افزایش میزان بارندگی ها در سطح استان ظرفیت برخی از سدهای استان پر شده و با برنامه ریزی های به عمل آمده و تشکیل ستاد بحران استان و با بسیج کلیه امکانات و تجهیزات دستگاههای اجرایی استان آماده مقابله با بروز هرگونه حادثه هستیم.
وی گفت: به دقت همه جوانب را بررسی و زیر نظر داریم و اقدامات پیشگیرانه را انجام می دهیم و با هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز در حریم رودخانه ها و مناطق پایان دست سدهای استان که موجب بروز تلفات جانی و مالی شود به شدت برخورد می کنیم.
به گزارش ایرنا، در پی بارش های بی سابقه طی روزهای اخیر چندین استان کشور دچار سیلاب شدند؛ در حالی که هنوز بسیاری از شهرها و روستاهای استان های مازندران و گلستان درگیر این پدیده طبیعی هستند و خدمات رسانی به آسیب دیدگان این استان ها در جریان است، امروز هم بارش های شدید منجر به وقوع سیل در چندین استان دیگر در مناطق غربی و جنوب غربی شد.
در پی این حادثه هفتمین جشنواره موسیقی کوردی در دومین روز برگزاری لغو و پس از آن برگزاری جشن نوروز در روستای تنگی سر کامیاران کنسل شد.
3034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.