اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های این هفته نماز جمعه سنندج اظهار داشت: باید طوری رفتار کنیم که مسافران نوروزی در بازگشت به شهر و محل زندگی خود، احساس رضایت و شادی داشته باشند.
وی نوجوانان و جوانان را از به کار بردن مواد محترقه و خطرناک در شب های آخر سال برحذر داشت و افزود: شایسته نیست با فرهنگ ناروای استفاده از مواد محترقه و آلودگی صوتی، موجب دل آزردگی مسافران شویم.
خطیب جمعه سنندج در ادامه خواستار رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان در ایام تعطیلات نوروزی شد و گفت: با توجه به تردد سنگین خودروها در جاده های استان در این ایام، همکاری رانندگان با پلیس و احتیاط کامل در رانندگی ضروری است.
استفاده از کلاه و کمربند ایمنی توسط موتورسواران و رانندگان، عدم استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی و اجتناب از سرعت و سبقت غیرمجاز از دیگر توصیه های ماموستا خدایی برای رانندگان در سفرهای نوروزی بود.
وی در بخش دیگری از خطبه ها با بیان اینکه جشن واقعی ما مسلمانان رضایت پروردگار است، اضافه کرد: در سال جدید و همزمان با زنده شدن طبیعت، وجدان انسانی خود را بیدار کرده و تمام تلاش خود را برای ادای صحیح فرایض الهی و دستورات پیامبر(ص) بکار گیریم.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان نیز پیش از خطبه ها با بیان اینکه انسان از روی فطرت طالب شادی است، افزود: دین اسلام نیز هیچوقت مخالف شادی و سرور نیست اما جشن هایمان نباید منجر به ایجاد خطر و آسیب به دیگران شود.
سرهنگ عبدالله فاتحی به اشاره به اینکه در گذشته چیزی به نام چهارشنبه سوری وجود نداشت و شاهد آسیب های جسمی و جانی نبودیم، یادآور شد: در گذشته در شب نوروز آداب تعاون و همدلی بین مردم وجود داشت، بنابراین امروز هم به عنوان یک انسان مسلمان در آستانه سال جدید به فقرا و نیازمندان کمک کنیم تا آنان نیز از شادی های نوروز بی بهره نباشند.
وی خواستار همکاری مردم برای برگزاری جشن نوروز بدون خطر شد و اظهار داشت: در چند سال اخیر استفاده از مواد محترقه در میان جوانان کمتر شده اما برای کنار گذاشتن این آداب نادرست و خطرناک، نیازمند عزم جدی هستیم.
سرهنگ فاتحی از آمادگی پلیس برای ارائه خدمات مطلوب به مردم و مسافران نوروزی خبر داد و گفت: پلیس مخالف شادی مردم نیست اما خانواده ها بر کودکان و جوانان نظارت کنند تا مواد محترقه و خطرناک مورد استفاده قرار نگیرد.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان تاکید کرد: کمتر از یک درصد جرم های کشور مربوط به کردستان است که این مهم نشان از بالا بودن امنیت در استان و فرهنگ غنی مردم این خطه از ایران اسلامی دارد.
سرهنگ فاتحی در پایان اظهار داشت: نیروی انتطامی کردستان از بین پسران متعهد دارای مدرک تحصیلی دیپلم با معدل ۱۴ نیرو استخدام می کند و علاقمندان می توانند برای اطلاع از جزییات بیشتر به به مرکز گزینش در خیابان فلسطین سنندج مراجعه کنند.
7355 / 3034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.