اخبار مرتبط

شاهرخ محمودی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی گزارش یکی از همیاران طبیعت مبنی بر قطع درختان جنگلی بین 2 روستای سلسی و چاوک نیروهای گشت و مراقبت اداره منابع طبیعی به محل اعزام شدند.
وی افزود: پس از شناسایی دقیق محل، مقطوعات جنگلی بعد از جمع آوری با چهار دستگاه وانت پیکاپ به اداره منابع طبیعی حمل و منتقل شد.
وی تاکید کرد: تحقیقات برای شناسایی متخلف یا متخلفین این جرم در حال انجام و به محض شناسایی، پرونده آنها جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال می شود.
محمودی گفت: همه شهروندان و طبیعت دوستان می توانند هرگونه گزارشات تخریب، تصرف، قطع درختان جنگلی و ذغال گیری از این درختان را به شماره رایگان 1504 اعلام کنند.

**برگزاری اولین جشنواره نقاشی خیابانی با موضوع درخت
رئیس اداره منابع طبیعی مریوان اضافه کرد: در گرامیداشت هفته منابع طبیعی، جشنواره نقاشی خیابانی با موضوع درخت و شعار 'بنویسیم درخت، بخوانیم زندگی' از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با همکاری اداره منابع طبیعی مریوان و مدرسه غیر انتفاعی رادمان در پارک شانو برگزار شد.
محمودی افزود: طی این جشنواره که با استقبال مردم هنر دوست و همیاران طبیعت در تمامی رده های سنی همراه بود، هنر جویان آثار خود را با موضوع درخت به اشتراک گذاشتند.
وی با بیان اینکه فرهنگ منابع طبیعی از مدارس شروع و نهادینه می شود، گفت: هدف از برگزاری این جشنواره فراهم کردن بستر مناسب برای همیاران طبیعت بوده و مهمتر از آن اینکه با درک اهمیت و نقش جنگل ها در زندگی، در آینده نزدیک شاهد احیا و شکوفایی جنگل های شهرستان باشیم.
به گزارش ایرنا، این جشنواره در 2 نوبت صبح و عصر برگزار و در پایان به آثار برگزیده جوایزی به همراه لوح تقدیر و به اثر لرتر بورسیه کلاس نقاشی و تعدادی پکیج ترویجی منابع طبیعی به رسم یادبود اهدا شد.
شهرستان مریوان با 153 هزار نفر جمعیت در فاصله 120 کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7354 /3034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.