فردین سعیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیش از یک هزار نفر به طور ثابت در این دفاتر مشغول به کار بوده که در فصول اوج کاری به یک هزار و 300 نفر نیز می رسند.
وی با اشاره به اینکه این دفاتر 167 خدمت از 17 دستگاه اجرایی استان را به مردم ارائه می دهند، افزود: 191 دفتر ICT روستایی فعال نیز در استان وجود دارد که در هر کدام یک نفر مشغول به کار است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان با بیان اینکه دفاتر روستایی دفتر پیشخوان دولت محسوب نمی شوند، یادآور شد: این دفاتر فقط خدمات پست، پست بانک و مخابرات را در روستاها انجام می دهند.
سعیدی از واگذاری امور کارگروه دفاتر پیشخوان خدمات دولت شهری به اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانها خبر داد و اضافه کرد: تاکنون دستورالعمل ایجاد و بهره برداری این دفاتر ابلاغ نشده است.
وی اظهار داشت: به دلیل وجود تعداد زیاد دفاتر به نسبت جمعیت شهرهای استان، مجوز ایجاد دفتر جدید صادر نمی شود مگر اینکه در دستورالعمل جدید ابلاغی ضوابط دیگری تعیین شود.
براساس آخرین سرشماری، استان کردستان با یک میلیون و 603 هزار نفر جمعیت، دارای 10 شهرستان، 30 شهر، 31 بخش، 86 دهستان و یک هزار و 676 روستای دارای سکنه است.
7355 / 3034
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.