اخبار مرتبط

بهرام چاره خواه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سراب شهرک دهگلان کردستان با ثبت دمای منفی 16 درجه سانتیگراد سردترین نقطه کشور در شبانه روز گذشته بود و زرینه دیواندره نیز با منفی 12 درجه در رتبه سوم سردترین ها قرار داشت.
وی با اشاره به اینکه شهرستان بهار همدان نیز با منفی 13 درجه سانتیگراد در دومین رتبه سرد کشور بود اضافه کرد: بیشتر نقاط این استان از روز گذشته به علت پایداری هوا شاهد هوای نسبتا سردی بود.
وی افزود: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه ها و مدل های پیش یابی هواشناسی، آسمان کردستان تا چهارشنبه این هفته پایدار خواهد بود و با ورود یک سامانه بارشی از روز پنجشنبه تا صبح جمعه شاهد بارش برف در برخی نقاط است.
به گزارش ایرنا، نزولات جوی در سال زراعی جاری در این استان تا پایان بهمن به صورت میانگین 481 میلی متر بارندگی در این استان به ثبت رسیده که در مقایسه با 216 میلی متر مدت مشابه سال گذشته از 118 درصد رشد برخوردار است.
میزان بارندگی استان در مقایسه میانگین بلند مدت 30 ساله حدود 295 میلی متر برآورد شده که در این بخش نیز از رشد 57 درصدی برخوردار هستیم.
میانگین سالانه بارش باران در استان کردستان در مجموعه آمار 30 ساله بیش از 540 میلی متر است که این مقدار 2 برابر میانگین کشوری است.
در سال زراعی 97 - 96 نیز تراز بارندگی در همه ایستگاه های استان کردستان به نسبت سال گذشته کاملا مثبت بود و به صورت میانگین 555 میلی متر بارندگی داشت.
سال زراعی (آبی) از اول مهر هر سال شروع و به پایان شهریور سال بعد ختم می شود.
3034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.