اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری کردستان در حاشیه برپایی این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه مجموعه ای از آثار جدید با گرایش نوین و تلفیقی از خوشنویسی و رنگ است که جنبه نقاشی خط به خود گرفته است.
وریا هاشمی با بیان اینکه در این نمایشگاه همچنین آثاری از 13 هنرجوی گالری آیرین به معرض نمایش گذاشته شده است، افزود: در مجموع نمایشگاه نسیم وصال با 25 تابلو به مدت یک هفته در گالری سوره دایر است.
وی اظهار داشت: نوآوری در هنر همواره به عنوان یک اصل مهم مورد توجه هنرمندان بوده ولی هنر امروزی با تغییرات حاصل از ابداعات نو و تازه توسط اساتید فن در رشته های مختلف به هنرمندان معاصر سپرده شد و ما نیز به عنوان امانت دار موظف هستیم با بهره گیری از دانش روز آن را به نسل آینده منتقل کنیم.
این هنرمند برجسته خوشنویسی کشور اضافه کرد: هنر خوشنویسی یکی از متعهدترین هنرها بوده و از گذشته افرادی که با خط خوش نگارش می کردند از جایگاه والایی برخوردار و قلم و دوات آنان مملو از نگارش آیات و احادیث و اشعار بزرگان شعر و ادب بود و این آثار نقش ارزنده ای در ترویج هنر اصیل و متعهد در جامعه ایفا کرده است.
وی یادآور شد: از 2 سال پیش با هدف آشنایی مردم با هنر و نقش آن در زندگی، آموزش هنر خوشنویسی را با همکاری حوزه هنری استان کردستان آغاز کرده و علاقمندان را در این زمینه آموزش می دهیم.
سید وریا هاشمی متولد 1359 سنندج دارای مدرک کارشناسی جامعه شناسی (دانشگاه تربیت معلم) و فوق ممتاز خوشنویسی خط شکسته است و مدرک فوق ممتاز خوشنویسی را در محضر استاد یدالله کابلی خوانساری و از انجمن نوبنیاد تهران دریافت کرده است.
موسس و مدیر آموزشگاه خوشنویسی نور و نگار، موسس و مدیر نگارخانه آیرین در کنار شرکت در جشنواره های مختلف از جمله کسب رتبه نخست خوشنویسی خط شکسته نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تهران در سه سال متوالی، انتخاب اثر در نمایشگاه استادان بزرگ نستعلیق تهران موزه هنرهای معاصر 1387 و انتخاب اثر برگزیده در جشنواره سراسری نماز و نیایش 1383 از سوابق کاری این هنرمند توانمند محسوب می شود.
وی تاکنون علاوه بر حضور در نمایشگاه های متعدد گروهی به صورت انفرادی نیز در نقاط مختلف کشور نمایشگاه هایی را برپا کرده است.
نمایشگاه خوشنویسی نسیم وصال تا 17 اسفند در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج در 2 نوبت صبح و عصر پذیرای بازدید علاقمندان است.
7348/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.