اخبار مرتبط

محمد فلاحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مشکل ما مخالفت دولت مرکزی عراق با برقراری تردد مسافر در این مرز بود، اظهار داشت: بعد از پیگیری های مداوم وزارت امور خارجه کشورمان و استاندار کردستان، اکنون حکومت عراق با تردد مسافران در این مرز موافقت کرده است.
وی اضافه کرد: حکومت مرکزی عراق اخیرا به استاندار سلیمانیه اعلام کرده با باز شدن مرز سیرانبند برای تردد مسافران و رسمی شدن این مرز موافق است.
فرماندار بانه با اشاره به اینکه زمان باز شدن این مرز و تردد مسافران به اقلیم کردستان عراق هنوز مشخص نیست، افزود: زمان اجرای این تصمیم نیازمند موافقت مسئولان 2 کشور است که در صورت نهایی شده اطلاع رسانی می شود.
فلاحی یادآور شد: مسافری شدن این مرز، بر گسترش روابط اقتصادی و فرهنگی با اقلیم کردستان عراق و خدمت رسانی مطلوب به بازرگانان و تجار تاثیر زیادی دارد.
به گزارش ایرنا، در مرز سیرانبند بانه اکنون صادرات کالا انجام می شود و روزانه بین 150 تا 200 کامیون حامل کالا از این مرز به اقلیم کردستان عراق صادر می شود.
شیشه، آهن، مصنوعات پلاستیکی، میوه و سبزیجات، مصالح ساختمانی و پوکه از جمله کالاهای صادراتی از مرز سیرانبند به اقلیم کردستان عراق است.
مرز سیرانبند در 25 کیلومتری شهر بانه واقع شده است، شهرستان مرزی بانه با حدود 160 هزار نفر جمعیت در 242 کیلومتری شمال غرب سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.
7355/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.