مراد جعفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس تقسیم بندی جدید روستای سنته در مرکز بخش امام از توابع شهرستان سقز به شهر تبدیل شد.
وی افزود: روستای مشیرآباد پنجه از دهستان پنجه علی جنوبی بخش مرکزی شهرستان قروه مجزا شد و به دهستان ئیلاق جنوبی بخش بلبان آباد شهرستان دهگلان الحاق یافت.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کردستان یادآور شد: روستای سوراو و سرداو به همراه کوخ های کانی خراط و کانی سیف از دهستان بلکه بخش آرمرده منتزع و به دهستان ننور بخش ننور شهرستان بانه ملحق شد.
جعفری اضافه کرد: انتزاع روستای میرآباد علیا از دهستان کانی سور بخش نمشیر شهرستان بانه و الحاق به دهستان شوی بخش مرکزی این شهرستان و انتزاع روستاهای قالوجه و قره دره از دهستان کانی شیرین بخش کرفتو شهرستان دیواندره و الحاق به دهستان قراتوره بخش مرکزی این شهرستان از دیگر تقسیمات جدید در استان کردستان است.
وی از تغییر مرکز دهستان آبیدر در تابعیت بخش مرکزی شهرستان سنندج به روستای کیلانه خبر داد و گفت: تغییر مرکز دهستان بدر در تابعیت بخش مرکزی شهرستان قروه به روستای ویهج و تغییر مرکز دهستان ئیلاق جنوبی از توابع بخش بلبان آباد شهرستان دهگلان به روستای گردمیران علیا، جزو تقسیمات جدید کشوری در کردستان است.
به گزارش ایرنا، براساس آخرین آمار ثبت شده در سال 95، استان کردستان با 29 هزار و 137 کیلومتر مربع مساحت، دارای یک میلیون و 603 هزار و 11 نفر جمعیت، 10 شهرستان، 29 شهر، 31 بخش، 86 دهستان و یک هزار و 697 آبادی دارای سکنه و 187 آبادی خالی از سکنه است.
7355/9102
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.