محسن صالحی نیا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا پیرامون گام دوم و سرفصل اقتصادی آن در بیانیه رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: به نظرم مهمترین نکته در سرفصل اقتصادی این بیانیه تولید و استمرار آن و رسیدن واحدهای تولیدی به حداقل ظرفیت پیش بینی شده، است.
وی اضافه کرد: امکان استمرار تولید در واحدهای تولیدی زمانی فراهم می شود که تولید براساس نیاز بازار اعم از داخلی و خارجی انجام شود.
معاون وزیر صمت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: اگر دو محور مذکور محقق شود شاهد بکارگیری ظرفیت انسانی از منظر اشتغال و رونق تولید و فروش و بازاریابی و در نتیجه ایجاد ارزش افزوده بیشتر خواهیم بود.
صالحی نیا یادآور شد: در راستای به چرخه افتادن این مسیر و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب چهار برنامه محوری در شرکت شهرک های صنعتی ایران تدوین و دنبال می شود.
وی تاکید کرد: اتمام طرح هایی که توجیه فنی و اقتصادی آنها نهایی شده و معمولا از پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد برخوردار هستند، نخستین برنامه محوری شرکت شهرک ها است.
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: اصلاح و بهسازی خطوط تولید، ارتقای فناوری و توسعه واحدهای تولیدی با تهیه ماشین آلات جدید در واحدهای راکد و بازگشت این واحدها به چرخه اقتصادی برنامه محوری دیگر شرکت شهرک های صنعتی در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است.
وی اظهار داشت: تعدادی از واحدهای تولیدی مستقر در شرکت شهرک های صنعتی با تامین سرمایه در گردش مناسب می توانند به چرخه تولید باز گردند و اینگونه فرآیند اشتغال و ارزش افزوده آنها حفظ شود که با همکاری بانک ها این برنامه هم در دست اقدام است.
صالحی نیا افزود: تقویت مراکز فناوری و کسب و کار و کمک های فنی در شرکت شهرک های صنعتی برنامه و محور چهارم است که استقرار مهندسان مستعد و جوانان با انگیزه در این مراکز می تواند سه محور مذکور را به خوبی پشتوانه سازی کند.
حضرت‌ آیت ‌الله خامنه ‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی 24 بهمن ماه امسال در بیانیه ‌ای خطاب به جوانان و آینده ‌سازان ایران، برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان های انقلاب اسلامی را در هفت فصل تبیین کردند.
9936/9102
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.