اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدرئوف ادمن عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نیازسنجی تعداد پذیرش وکلا سالانه انجام می شود اظهار داشت: 32 نفر از این قبول شدگان سهمیه آزاد و 14 نفر سهمیه ایثارگران بودند.
وی یادآور شد: انتظار می رود در رابطه با مشاغل دیگری که مرتبط با حقوق از جمله دفاتر اسناد رسمی و مشاوره حقوقی ادارات در کنار وکالت سهمیه پذیرش افزایش یابد.
وی اضافه کرد: اکنون‌ 384 وکیل پایه یک دادگستری با مدارک کارشناسی ارشد و دکترا در استان فعالیت می کنند که ظرفیت خوبی در اختیار مردم است.
ادمن با اشاره به اینکه کار وکالت با جان و مال مردم مرتبط است و نمی شود سقف پذیرش این حرفه را برداشت اظهار داشت: کانون وکلای استان در سال جاری یک هزار و 600 وکالت معاضدتی و تسخیری و 2 هزار مشاوره رایگان انجام داده است.
رییس هیات مدیره کانون وکلا با اشاره به اهرم های نظارتی وکلا گفت: در همین راستا سه نفر در سال جاری از حق وکالت تعلیق شده اند.
وی با اشاره به اینکه استقلال در انتخاب وکیل و موکل امر مهمی در حوزه وکالت است، افزود: ماده 187 که لیستی از وکلای مجاز برای وکالت تسخیری ارائه می دهد یکی از موارد کمرنگ کننده این استقلال است.
ادمن اضافه کرد: وکیلی که تمام مسیرهای قانونی برای وکالت را طی کرده دارای صلاحیت است و نباید آن را در انتخاب موکل محدود کرد.
وی تاکید کرد: باید اینگونه می بود که همه وکلا حق وکالت تسخیری داشته باشند مگر موارد معدودی که شرایط خاصی دارند.
وی از رسانه ها خواست: در ترویج و فرهنگ سازی بهره گیری از وکیل در پرونده های حقوقی تلاش کنند چراکه در این استان بسیاری از افراد بجای انتخاب وکیل به افراد غیر متخصص رجوع می کنند.
این نشست که به مناسبت سالروز استقلال کانون وکلا در هفت اسفند 1331 برگزار شد و کانون وکلای استان کردستان به همین مناسبت از چهارم تا نهم اسفند در این کانون به مراجعین مشاوره حقوقی رایگان ارائه می شود.
6108 / 3034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.