اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیر کل دفتر فنی استانداری روز سه شنبه در آیین افتتاح انبار کالا در بازارچه مرزی سیرانبند گفت: قرارداد اجرای تکمیل سالن انبار کالا خرداد امسال با پیمانکار منعقد شد و عملیات اجرایی آن شامل، کف سازی بتنی، روشنایی محوطه، دیوار کشی، ساندویج پنل، سرویس بهداشتی، سایت اداری و سیستم اطفای حریق است.
فرزاد حسنی افزود: مساحت مفید سالن یک هزار و 930 متر مربع است و گنجایش 10 هزار متر مکعب کالا را دارد و برای عملیات اجرایی آن 17 میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شده است.
وی اظهار داشت: قرارداد دوم این پروژه محوطه سازی اطراف انبار است که توسط سازمان همیاری شهرداری به مبلغ 15 میلیارد و 300 میلیون ریال با پیمانکار منعقد شده که شامل آسفالت محوطه، احداث دیوار حایل، جمع آوری آب های سطحی، فاضلاب کشی و روشنایی محوطه است.
حسنی اضافه کرد: در سال 96 و 97 برای ساماندهی بازارچه مرزی سیرانبند بانه 47 میلیارد ریال هزینه شده که برای تکمیل پروژه ها این بازارچه به 70 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

** افتتاح واحد پروار بندی گوساله یک هزار راسی
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بانه گفت: یک واحد پروار بندی گوساله یک هزار راسی در روستای خوری آباد بانه افتتاح شد.
کریم شریفی روز سه شنبه در آیین افتتاح این واحد اظهار داشت: این واحد پروار بندی گوساله در زمینی به مساحت 88 هزار متر مربع توسط بخش خصوصی احداث شده که شامل 10 واحد یکصد راسی است.
وی اضافه کرد: برای بهره برداری از این واحد، 110 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که 52 میلیارد آن از محل تسهیلات اشتغال روستایی تامین شده و مابقی آورده سرمایه گذار است.
شریفی با بیان اینکه امسال سهمیه شهرستان بانه از محل اشتغال پایدار روستایی 90 میلیارد ریال است، افزود: در دهه فجر امسال 24 پروژه با اعتبار 45 میلیارد ریال و اشتغالزایی 30 نفر بطور مستقیم و 53 نفر نیز به صورت تثبیت شغل در این شهرستان به بهره برداری رسید.

** جایگاه سوخت بانه به بهره برداری رسید
معاون بازرگانی شرکت فرآورده های نفتی استان کردستان گفت: هشتمین جایگاه سوخت بانه توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسید.
جهانبخش نوکانی در آیین افتتاح این طرح خدماتی اظهار داشت: 80 میلیارد ریال برای احداث این جایگاه هزینه شده و برای 11 نفر نیز اشتغال ایجاد کرده است.
وی اضافه کرد: این جایگاه سوخت یک مخزن به ظرفیت 90 لیتر و ژنراتور برق سه فاز دارد که از مدرن ترین تجهیزات روز نیز در این جایگاه بکارگیری شده است.

** 12 پروژه آموزشی شهرستان بانه به بهره برداری رسید
رئیس آموزش و پرورش بانه گفت: 12 پروژه آموزشی با 41 کلاس درس در شهرستان بانه با همکاری خیرین مدرسه ساز امروز به بهره برداری رسید.
رضا خضری در آیین نمادین افتتاح مدرسه غیر انتقاعی فرهنگ شهر بانه افزود: با همت خیرین مدرسه ساز امسال 12 پروژه آموزشی با اعتبار 62 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
وی اظهار داشت: این واحدهای آموزشی شامل مدرسه 6 کلاسه ساوان، مدرسه 6 کلاسه روستای خواجه امیر، مدرسه 2 کلاسه روستای زلی، 12 کلاسه غیر دولتی فرهنگ، مدرسه 2 کلاسه روستای فرهمند، مدرسه سه کلاسه روستای برده رش کیورو، مدرسه 2 کلاسه کانی ناو، مدرسه 2 کلاسه روستای دوسینه، 2 کلاس و یک کارگاه در دبیرستان اسوه، کارگاه مدرسه شهید سلیمان خاطر، سالن چند منظوره شهید رجایی و 2 کلاس در مدارس دیگر است.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.