اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد رسول شیخی زاده روز یکشنبه در همایش یاوران فجر فاطمی که با حضور خیرین شهرستان بیجار برگزار شد، اظهار داشت: جامعه محرومین و مستضعفین نقش بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند.
وی افزود: ارائه خدمات و توجه به این قشر آسیب دیده از جمله مسایل و دغدغه های نظام اسلامی است که در کمتر کشوری در جهان وجود دارد.
شیخی زاده با تشریح اینکه سال گذشته 45 هزار خانوار از جمعیت این استان زیر پوشش خدمات کمیته امداد بودند، یادآور شد: امسال این آمار به 51 هزار خانوار رسیده است.
مدیر کل کمیته امداد امام (ره) کردستان اضافه کرد: فاصله دهک های اول و دهم جامعه بسیار زیاد است و با همیاری و همکاری مردم و خیرین، می توان این اختلاف طبقاتی را کاهش داد.
او ادامه داد: برنامه های کلان نظام و تصمیمات کشور در کاهش فاصله طبقاتی جامعه بسیار چشمگیر بوده و باید این روند ادامه داشته باشد.
شیخی زاده تاکید کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی دولت در سال جاری، بیش از 10 میلیارد ریال اعتبار جهت حمایت و همیاری طبقه محرومین و نیازمندان فقط در استان کردستان جذب شده است.
وی نگرش جامعه نسبت به اشتغال را اشتباه دانست و گفت: برای پیشرفت و توسعه باید به سمت اشتغالزایی در مشاغل خُرد و خانگی حرکت کرده و سرمایه گذاری حرکت کرد.
شیخی زاده با بیان اینکه سهمیه این استان در سال جاری از اعتبارات اشتغالزایی 139 میلیارد تومان است، افزود: این میزان شامل 80 میلیارد اعتبارات عشایری و روستایی، 40 میلیارد اعتبارات بانکی و 20 میلیارد اعتبار داخلی امداد است.
وی با اشاره به اینکه جامعه ایران نیازمند نهادینه شدن فرهنگ کار و تلاش است، اضافه کرد: از آنجا که هدف اصلی این نهاد توانمند کردن افراد نیازمند و رساندن آنها به استقلال مالی است نباید اجازه وابسته شدن و گریز نیازمند از کار و تلاش داده شود.
مدیر کل کمیته امداد کردستان با اشاره به اینکه در بحث تامین جهیزیه در استان با مساعدت مسئولان کشوری در حال حاضر هیچ مورد پشت نوبتی نداریم، یادآور شد: با وجود مشکلات اقتصادی، کمیته امداد در پیشبرد امور و اهداف خود مشکلی نداشته است.
وی رسالت کمیته امداد را خودکفایی جامعه هدف دانست و گفت: هر کارفرمایی که یک مددجویی کمیته امداد را بکار گیرد از سوی این نهاد بسته های حمایتی و تشویقی خوبی دریافت می کند.
شیخی زاده با بیان اینکه هر ماه 110 میلیارد ریال مستمری در این استان به مددجویان کمیته امداد پرداخت می شود، افزود: کمیته امداد آمادگی رفع هر گونه شک و شبهه ای در خصوص اقدامات و فعالیت های خود در جامعه را دارد.
در این همایش به مناسبت چهلمین سالروز انقلاب اسلامی، از 40 خیرین و نیک اندیشان شهرستان بیجار با اهدای لوح، تقدیر شد.
شهرستان 89 هزار نفری بیجار در 140 کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.
9943/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.