اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، سینا کریمی کردستانی شامگاه سه شنبه در نشست صمیمی رییس سازمان بهزیستی کشور با تشکل ها، موسسات و مراکز غیردولتی بهزیستی استان در سنندج اظهار داشت: در حال حاضر 50هزار نفر معلول در استان کردستان وجود دارد که بسیاری از آنان دارای توانایی های بالایی بوده و به معلولیت های خود به عنوان محدودیت نگاه نمی کنند.
وی افزود: هر چند افراد دارای معلولیت در زمینه هایی محدود هستند اما توانجویان این استان این محدودیت را نپذیرفته و منتظر دست غیب برای رفع مشکلات خود نیستند بلکه خود آستین ها را بالا زده و کمر همت برای رفع موانع بسته اند.
مدیرعامل انجمن ضایعات نخاعی کردستان اظهار داشت: جامعه معلولان ترحم دیگران را نمی پذیرند بلکه انتظار دارند شرایطی فراهم شود تا از توانایی هایشان در زمینه توسعه و پیشرفت جامعه همانند سایر اقشار بهره گرفته شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر معلولان جدای از مشکلات جسمی با مشکلات معیشتی و اقتصادی روبرو هستند گفت: از مسئولان انتظار می رود زمینه اشتغال این قشر را فراهم کنند تا حداقل دغدغه گذران زندگی خود را نداشته باشند.
وی افزود: اگر این موانع برطرف شود معلولان می توانند خود برای رفع سایر مشکلات خود گام های موثری بردارند.
مدیرعامل انجمن ضایعات نخاعی کردستان خواستار اختصاص چند دستگاه ون برای جابجایی معلولان جسمی حرکتی و ضایعات نخاعی درسطح شهر و استفاده از توانمندی معلولان در زمینه های خدماتی و تولیدی شد.

** اعتبارات ویژه به حوزه معلولان در کردستان اختصاص یابد
مشاور استاندار کردستان در امور معلولان نیز با بیان اینکه بهزیستی استان حمایت های لازم را از جامعه معلولان استان انجام می دهد افزود: انتظار می رود مسئولان سازمان مرکزی نیز اعتبارات ویژه برای رفع مشکلات این قشر در استان اختصاص دهند.
نصرالله ابراهیمی با اشاره به در دست اجرا بودن طرحی برای نابینایان بازمانده از تحصیل در استان گفت: برای اجرای این طرح نیازمند حمایت مسئولان سازمان در مرکز هستیم تا با موفقیت آن، طرح به سایر استان ها تعمیم داده شود.

**مکانی برای اسکان بیماران نیازمند شهرستانی در مرکز کشور اختصاص یابد
مدیرعامل خانه خیرین کردستان نیز در این نشست با بیان اینکه بسیاری از بیماران نیازمند استان برای مراجعه به پزشک در تهران با مشکلات اسکان مواجه هستند گفت: از مسئولان این سازمان انتظار داریم محلی مناسب برای اسکان این افراد در مرکز تعیین شود.
علی رحیمی خواستار نظارت بیشتر بر عملکرد موسسات شد و افزود: انتظار داریم که قانونی مصوب شود موسساتی که زیر پوشش نهادهای مختلف نیستند بتوانند از حق و حقوق خود دفاع کنند.

** تسهیلات کم بهره و بدون بهره برای مراکز درمانی
مدیرعامل انجمن مراکز درمانی و کاهش آسیب کردستان نیز در این نشست گفت: یارانه های دریافتی مراکز کاهش آسیب جوابگوی نیازها و فعالیت ها نیست و لازم است تسهیلات کم بهره یا بدون بهره برای این مراکز تخصیص یابد.
کیوان قادر پناه به واگذاری تسهیلات به معتادان بهبود یافته برای ایجاد کسب و کار اشاره کرد و افزود: این افراد برای امرار معاش باید از مشاغل پایدار بهره مند باشند.
در ادامه این نشست تعدادی دیگری از نمایندگان تشکل ها و مراکز غیردولتی به بیان مشکلات خود پرداختند و وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور نیز به سوالات آنان پاسخ داده و قول داد تمام مطالبات آنان را پیگیری کند.
7348 / 3034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.