اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، این واحد تولیدی که با هشت میلیارد ریال سرمایه گذاری و بدون استفاده از تسهیلات بانکی در یک طبقه به بهره برداری رسید و سالانه 20 هزارقطعه مرغ گوشتی تولید می کند.
استاندار کردستان رز دوشنبه در آیین بهره برداری از این واحد مرغداری اظهار داشت: تلاش داریم ضمن حمایت از واحدهای تولیدی نسبت به رفع مشکلات آنان از لحاظ تسهیلات گام برداریم.
بهمن مرادنیا به تولید بخش کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: امسال 100میلیارد ریال یارانه سود تسهیلات بانکی از محل منابع استانی به فعالان بخش کشاورزی و طیور پرداخت می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان هم در این آیین اظهار داشت: در حال حاضر 740 واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت 15 میلیون قطعه در سال در استان فعال است و کردستان از این لحاظ در بین هشت استان شمال غرب و غرب کشور رتبه اول را دارد.
خالد جعفری افزود: این تعداد واحد برای 13 هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است، ضمن اینکه صنعت طیور جایگاه اول را در بحث اشتغال در استان دارد.
وی با بیان اینکه در زمینه تسهیلات بانکی سرمایه درگردش مشکلی وجود ندارد، یادآور شد: بیشترین شاغلین در صنعت طیور تحصیل کرده های دانشگاهی هستند.
7355/ 3034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.